5°C bezchmurnie

Najpiękniejsze szopki w mieście w jednym miejscu

Wiadomości, Najpiękniejsze szopki mieście jednym miejscu - zdjęcie, fotografia

Oryginalne i wyjątkowe szopki bożonarodzeniowe przygotowało ponad stu twórców z Białegostoku. Wystawę utworzoną z prac konkursowych można oglądać w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej.

Na tegoroczny przegląd szopek zgłoszono 61 prac. Zostały one przygotowane przez 125 twórców – dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz całe rodziny.

Autorzy najpiękniejszych szopek bożonarodzeniowych otrzymali we wtorek (9 stycznia) dyplomy i upominki. Pozostali uczestnicy – wyróżnienia. Nagrody uczestnikom przeglądu wręczył prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Przede wszystkim gratuluję dzieciom wspaniałych pomysłów i pięknego wykonania prac – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Rodzicom i opiekunom dziękuję za zaangażowanie oraz pomoc w przygotowaniu oryginalnych szopek.

Tę wyjątkową wystawę można oglądać do 19 stycznia w budynku Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego przy ul. Kościelnej 1A, w dni robocze (w godz. 9.00-15.00).

Celem corocznego Przeglądu Najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych jest m.in. podtrzymanie polskiej tradycji tworzenia szopek, rozwój wrażliwości estetycznej i kształtowanie wyobraźni plastycznej. Tegoroczna edycja była piątą. Jej organizatorami są: abp Tadeusz Wojda, metropolita białostocki i prezydent Tadeusz Truskolaski, a współorganizatorem – Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.

Po rozstrzygnięciu konkursu w dwóch białostockich świątyniach odbył się koncert „Niech kolęda popłynie do nieba…”. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaśpiewali uczniowie białostockich szkół – laureaci konkursów „Kolęda Malucha” i „Kolęda Młodych” oraz chórzyści z programu „Rozśpiewany Białystok”. Do wspólnego śpiewania przyłączyli się także białostoczanie. Te spotkania z kolędą odbyły się w Białostockiej Katedrze pw. Wniebowzięcia NMP oraz w Katedralnej Cerkwi pw. Św. Mikołaja Cudotwórcy.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Kalina)

Najpiękniejsze szopki w mieście w jednym miejscu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl