Wiadomości, Najpierw objazd dróg później decyzja remontach - zdjęcie, fotografia

Objazd po wszystkich zarządzanych drogach rozpoczęli jeszcze w minionym tygodniu (21.03.2019 r.) radni powiatu białostockiego i drogowcy. Potrwa on kilka dni. Potem, na podstawie wniosków z tego objazdu, ma powstać Program Przebudowy Dróg Powiatowych.

Powiat białostocki jest największy w kraju i obejmuje aż 1100 km dróg, z czego około 250 km to drogi gruntowe w złym stanie technicznym. Na modernizację wszystkich nie ma pieniędzy, stąd konieczność utworzenia Programu Przebudowy Dróg. Ma on określić, które odcinki w powiecie białostockim są strategiczne.

Na razie, jeszcze w tym roku, ma się rozpocząć przebudowa drogi Bobrowniki – Łużany – do granicy powiatu, o czym informowaliśmy już na naszych łamach. Aktualnie trwa przetarg na jej wykonanie. Inne tegoroczne inwestycje to: przebudowa mostu w Sienkiewiczach w gminie Choroszcz, remont drogi we wsi Klimki w gminie Czarna Białostocka, a także Gąsówka-Skwarki – Gąsówka-Osse w gminie Łapy. Z kolei w gminie Wasilków przebudowany będzie odcinek Sielachowskie – Osowicze, zaś w gminie Supraśl remontowana będzie droga Sobolewo – Henrykowo.

W planach jest też modernizacja drogi Niewodnica Nargilewska – Kudrycze. To fragment bardzo uczęszczanej przez pojazdy drogi powiatowej Białystok – Wojszki. Starostwo ma już jego projekt, teraz czeka na pozwolenia wodno-prawne. Przy tej inwestycji powiat liczy na wsparcie z zewnątrz – złoży bowiem wniosek o środki finansowe do Programu Przebudowy Dróg Samorządowych. Władze powiatu chcą też, by pomogły finansować to zadanie poszczególne gminy.

Objazd dróg powiatowych potrwa co najmniej 4 dni, zatem radni z urzędnikami będą jeszcze w tym tygodniu jeździć po okolicy. Biorą w nim udział starostowie, radni i drogowcy Powiatowego Zarządu Dróg. Władze powiatu białostockiego nie ukrywają, że po wyremontowaniu dróg, powiat będzie się starać, by przynajmniej ich część, przekazywać do prowadzenia i utrzymania poszczególnym gminom.

(Źródło i foto: powiatbialostocki.pl/ oprac. ASM)

Najpierw objazd dróg, później decyzja o remontach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama