Wiadomości, Najpierw zniknął Market teraz okoliczne drzewa - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2

Od rana słychać było warkot piły – jak informowali mieszkańcy osiedla Piaski. Niewiele później ich oczom ukazał się przykry widok. Dorodne drzewa, które przez tyle lat rosły przy ulicy Legionowej i ostały się po zburzeniu Marketu ABC, zniknęły wszystkie pod zębami pił.

Mieszkańcy osiedla Piaski, ale już nie tylko, od rana prowadzą rozmowy na portalach społecznościowych. Dotyczą one tego co stało się w poniedziałkowy poranek przy ulicy Legionowej. A stało się tyle, że pojawili się tam panowie z piłami, którymi ścinali drzewa. Ścinali je jedno po drugim, dorodne, wieloletnie i zdrowe. Białostoczanie są oburzeni tym faktem, ponieważ drzewa w mieście znikają błyskawicznie – w przeciwieństwie do nasadzeń.

Wczoraj cieszyłam się, że drzewa przy parkingu obok kościoła na Legionowej zostały uratowane... Dziś z rana budzi mnie hałas piły spalinowej... Nikną drzewa na placu po ABC markecie... Przy samej ulicy, dające cień i tlen w tym betonowym mieście... Beton i betonowe decyzje. Niezrozumiałe zupełnie” – pisze na swoim profilu na Facebooku Małgorzata, jedna z użytkowniczek tego portalu i jednocześnie białostoczanka, która dodatkowo zamieściła zdjęcia z wycinki.

Dyskusja rozgorzała także na facebookowej grupie „Białostockie Reminiscencje”. Tam również białostoczanie bardzo krytycznie odnoszą się do obecnego już wyglądu tej części ulicy Legionowej. Złość na wycinkę drzew jest tym większa, że podobnie duże drzewa zniknęły już z innego fragmentu tej ulicy. Wzdłuż Legionowej, na wysokości „rzemieślnika”, zostało wyciętych wiele drzew, kiedy przebudowywano ulicę. Co więcej wycięto je dla potrzeb budowy szerokiego chodnika, po którym mało kto chodzi.

Stało się, wycięli dzisiaj ostatnie drzewa pamiętające starą Legionową” – napisała na facebookowej grupie „Białostockie Reminiscencje” Barbara i też zamieściła zdjęcia z wycinki dorodnych drzew.

Masakra. Niedawno tamtędy szłam i się zastanawiałam czy te drzewa przetrwają. Były takie piękne. Debile!” – komentuje Iwona na tej grupie.

a teraz wszystko zalejmy betonem- beton w głowach beton w mieście, beton zawsze” – to słowa Marty.

W miejscu, gdzie rano wycięto drzewa, wkrótce zacznie wznosić się biurowiec. Ma mieć około 35 metrów wysokości, co przekłada się na 9 kondygnacji. Co lepsze, na wizualizacjach mieszkańcy Białegostoku oglądali drzewa – duże i dorodne. W tej chwili, po wycince takich na pewno nie będzie – chyba, że inwestor, którym jest spółka Port Praski – znajdzie rosłe drzewa, przywiezie je na Legionową i wsadzi je do ziemi w miejsce wyciętych.

W nowym biurowcu mają znaleźć się pomieszczenia biurowe klasy AA, parking podziemny i najprawdopodobniej część mieszkaniowa. Decyzja o pozwoleniu na budowę jest wydana na tę inwestycję już od kilku miesięcy.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: Facebook)

Najpierw zniknął Market ABC, teraz okoliczne drzewa komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama