19°C bezchmurnie

Nalot na fabrykę i magazyn z podrobionymi perfumami. Wartość towaru - 20 mln zł [WIDEO, FOTO]

Ponad 158 tysięcy sztuk podrobionych perfum, 3 700 sztuk innych kosmetyków, oraz blisko 5 800 sztuk etykietek do odzieży znanych, światowych marek, przechwycili podczas wspólnej akcji przeprowadzonej w powiecie piaseczyńskim funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku i policjanci z Wołomina. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego mienia to około 20 milionów złotych. Do sprawy zatrzymano cztery osoby (dwie kobiety i dwóch mężczyzn) narodowości ukraińskiej i armeńskiej, które już usłyszały zarzuty dotyczące naruszenia ustawy prawo własności przemysłowej.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku oraz wołomińscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ustalili, że na jednej z prywatnych posesji w Lesznowoli (pow. piaseczyński) może znajdować się magazyn z hurtowymi ilościami kosmetyków z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych producentów. Mundurowi weszli do wcześniej wytypowanego budynku zaskakując na miejscu dwie osoby, sortujące i przygotowujące do wywozu kosmetyki.

Na terenie tej samej posesji, w sąsiednim budynku, funkcjonariusze ujawnili kompletną działającą linię produkcyjną służącą do rozlewania perfum, a przy niej pracujące dwie kobiety narodowości ukraińskiej. Podczas przeszukania policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli gotowe półprodukty w postaci: szklanych fiolek, nakrętek, etykiet, mechanizmów do spryskiwania, perfum w płynie znajdujących się w 48 plastikowych bańkach o pojemności około 20 litrów, a także blisko 131 tys. sztuk kosmetyków bezprawnie oznaczonych znakami towarowymi znanych, światowych firm z branży perfumeryjnej.

Posiadana przez funkcjonariuszy wiedza  pozwoliła im dodatkowo na kontrolę innej posesji w powiecie piaseczyńskim, gdzie w pomieszczeniach gospodarczych znaleźli i zabezpieczyli kolejne 27 tys. podrobionych perfum, 3 700 sztuk innych kosmetyków i blisko 5 800 sztuk etykietek do odzieży z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Gdyby wszystkie te produkty były oryginalne, ich wartość rynkowa wynosiłaby około 20 miliony złotych.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, perfumy i kosmetyki ze zlikwidowanych magazynów mogły trafiać do nielegalnej sprzedaży różnymi kanałami. Dodatkowo podczas przeszukania posesji mundurowi zabezpieczyli pieniądze w kwocie 33 350 złotych na poczet przyszłych kar i grzywien.

Zatrzymani podczas akcji obywatel Armenii i troje obywateli Ukrainy trafili do policyjnej celi. Cała czwórka już usłyszała zarzuty z ustawy prawo własności przemysłowej dotyczące wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu, za co może im grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

(Oprac. P. Walczak / Źródło, foto i wideo: KAS, policja)


Nalot na fabrykę i magazyn z podrobionymi perfumami. Wartość towaru - 20 mln zł [WIDEO, FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się