15°C słabe opady deszczu

Narodowcy będą dziś protestować przeciwko polityce Truskolaskiego i przyjmowaniu imigrantów

Wiadomości, Narodowcy będą dziś protestować przeciwko polityce Truskolaskiego przyjmowaniu imigrantów - zdjęcie, fotografia

Nie chcą, by Polska przyjmowała jakichkolwiek islamskich imigrantów z Bliskiego Wschodu. Przeciwko temu zaprotestują w niedzielę, 16 lipca. Manifestacja ma rozpocząć się o godzinie 15 na Rynku Kościuszki. Organizatorzy - Młodzież Wszechpolska - podkreślają, że demonstracja ma pokazać też prezydentowi miasta, że nie ma ich zgody, by Białystok pomagał przy wdrażaniu polityki migracyjnej. A o gotowości współpracy z administracją rządową w zakresie przyjaznego przyjęcia migrantów jest mowa w podpisanej 30 czerwca deklaracji jedenastu prezydentów o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji. Swój podpis złożył pod dokumentem także Tadeusz Truskolaski.

Według wszechpolaków decyzja, podjęta przez prezydenta Truskolaskiego, dotycząca wspólnych działań prezydentów dużych miast w kwestii polityki migracyjnej, jest skandaliczna. Dlatego będą demonstrować swoje niezadowolenie. Na Rynek Kościuszki zaprosili i włodarza miasta, ale jest prawie pewne, że ten się nie zjawi, bo nie zwykł prowadzić polityki w taki sposób. Trudno też spodziewać się specjalnych tłumów, ponieważ jest okres wakacyjny. Co jest pewne, to że prezydent Białegostoku nie traktuje Młodzieży Wszechpolskiej z przymrużeniem oka. Po tym, jak ta opublikowała w internecie jego akt zgonu politycznego za podpisanie tzw. deklaracji gdańskiej, a uczestników czerwcowego wydarzenia nazwała parszywą jedenastką, Tadeusz Truskolaski wydał specjalne oświadczenie.

Napisał w nim m.in., że w deklaracji nie padło ani jedno słowo o zapraszaniu uchodźców do Białegostoku i nie mogłoby nawet, bowiem jest to wyłączna kompetencja rządu. Sygnatariuszom chodzi wyłącznie o współpracę i wymianę doświadczeń w bezpiecznym zarządzaniu migracjami. O to, by przyjeżdżający do Polski uniknęli biedy i wykluczenia, a w polskich metropoliach nie tworzyły się imigranckie getta. Deklaracja wyraża wolę współpracy z różnymi organizacjami i jest propozycją wsparcia rządu w formułowaniu przez niego polityki migracyjnej. Zapowiedział też, że sprawa wystawienia aktu zgonu trafi do organów ścigania.

Te argumenty nie przemawiają do narodowców. Tłumaczą, że MW nie wstawiła na swój facebookowy profil aktu zgonu Truskolaskiego, a akt zgonu politycznego, co - ich zdaniem - kompletnie zmienia kontekst i wydźwięk całego happeningu internetowego. Nie można tu się doszukać żadnych gróźb czy też złorzeczenia, to jedynie podsumowanie działań prezydentów, które zaowocują ich polityczną śmiercią. Uważają, że decyzja o tym, iż Białystok będzie pomagał również przy wdrażaniu polityki migracyjnej, jest po prostu wyrokiem politycznej śmierci prezydenta Białegostoku. Wybory samorządowe, które się zbliżają, mają to zweryfikować.

- Pikieta jest wynikiem działań tzw. parszywej jedenastki, ale również naszą odpowiedzią na próbę wymuszenia na polskim rządzie przez Unię Europejską konieczności przyjęcia do naszego kraju islamskich imigrantów. Nie dopuścimy, aby w naszym mieście istniały dzielnice, przez które będziemy się obawiać przechadzać późnymi wieczorami. Polska, jak i Białystok, to nasz dom i nie mamy zamiaru bać się, kiedy jesteśmy u siebie - mówi Szymon Popławski, prezes okręgu podlaskiego Młodzieży Wszechpolskiej.

Popławski (na zdj. w środku) zaprasza wszystkie środowiska przeciwne przyjmowaniu imigrantów do Białegostoku o przybycie w niedzielę o godzinie 15 na Rynek Kościuszki na manifestację. Podkreśla, że profile MW zostały zablokowane przez administratorów Facebooka, a portal prowadzi politykę pod hasłem "zero wolności słowa".

- My, polscy narodowcy, nie możemy wypowiadać się w temacie tak ważnym dla nas, jakim jest bezpieczeństwo mieszkańców naszego kraju i miasta - mówi.

I dodaje: - Według prezydenta Białegostoku deklaracja, którą podpisał, nie świadczy o tym, że chce przyjmować imigrantów, co jest manipulacją z jego strony, ponieważ w oświadczeniu, które zostało przez niego podpisane, możemy przeczytać, że Białystok oraz prezydent Truskolaski będzie pomagał przy wdrażaniu polityki migracyjnej. Polityki, na którą większość mieszkańców naszego miasta - tak jak i całego kraju - po prostu się nie zgadza.

Przedstawiciel MW wytyka, że prezydent, jako bezpartyjny, na konwencji Nowoczesnej również poruszał temat przyjmowania uchodźców.

(Piotr Walczak)


Miejsce zdarzenia mapa Białystok


Narodowcy będą dziś protestować przeciwko polityce Truskolaskiego i przyjmowaniu imigrantów komentarze opinie

  • Raven - niezalogowany 2017-07-16 15:06:01

    Wszechpolacy będą się powoływać na katolickie wartosci? Od dawna twierdzę że polski katolicyzm to nie chrześcijaństwo tylko sekta.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl