5°C rozproszone chmury

Narzeczeni szukają pieniędzy, żeby objechać naokoło świat rowerami

Styl życia, Narzeczeni szukają pieniędzy żeby objechać naokoło świat rowerami - zdjęcie, fotografia

„Prywatnie jesteśmy parą narzeczonych, która wspólnie postanowiła stworzyć projekt objechania świata na rowerach, pod nazwą "Co's kolo tego" – tak zaczyna się wpis na portalu zrzutka.pl dwójki młodych ludzi z Białegostoku. A w realizacji ich marzeń i planów może pomóc każdy.

Podróż dookoła świata na rowerach dla niektórych niewykonalne. Jednak na taką wyprawę zdecydowała się para pasjonatów dwóch kółek. Milena Skobodzińska i Marcin Łopieński prywatnie są parą narzeczonych. Ale oprócz rodzinnych planów na przyszłość łączy ich wspólna pasja – miłość do wypraw rowerowych… Milena kocha podróże, Marcin rowery. Jeszcze w tym roku, 18 sierpnia, wyruszają jednośladami w podróż dookoła Europy. Startują z białostockiego Rynku Kościuszki. Zanim to nastąpi muszą zorganizować finanse. Zbierają właśnie fundusze na podróż życia.

Milena i Marcin zamierzają wyruszyć w rowerową podróż dookoła Europy odwiedzając wszystkie kraje Unii Europejskiej. Dopiero później pojadą na kolejny kontynent.

- Jest to spełnienie wielkiego marzenia i połączenie dwóch miłości, mojej do odkrywania świata i Marcina do rowerów – podkreśla Milena. – Przygotowania trwają od czerwca zeszłego roku. Każdego dnia zbieramy fundusze, sprzęty, szlifujemy kondycję i siebie – w grudniu ścięłam nawet moje ukochane dredy – dodaje.

Młodzi ludzie chcą, aby ich wyprawa była super niskobudżetowa. Dlatego już teraz trwają przygotowania, żeby zaopatrzyć się we wszystko co niezbędne tanim kosztem. Każdego dnia starają się jak najwięcej odłożyć do specjalnie na to przygotowanej skarbonki, sprzedają niepodróżnicze rzeczy, pracują stacjonarnie, ale też dorabiają na czym się tylko da. Wyprawa to będzie prawdziwy survival.

- Zamierzamy spać pod namiotem, jeść dania przyrządzone na kuchence turystycznej, a kąpiele brać pod bieżącą wodą z butelki – mówi Milena.

Wspólnie prowadzą fanpage’a (https://www.facebook.com/cos.kolo.tego/), gdzie  opisują przygotowania do wyprawy, a od sierpnia będą ją relacjonować.

Podróż dookoła Unii Europejskiej to nie lada wyzwanie logistyczne i finansowe. Aby zgromadzić fundusze na blisko półtoraroczną podróż pracują w Wielkiej Brytanii, ale liczą też na wsparcie życzliwych ludzi. Zorganizowali konto na portalu Zrzutka.pl. Pomóc w realizacji podróży Mileny i Marcina można pod adresem https://zrzutka.pl/mkt6h5.

(Źródło: wrotapodlasia.pl/ oprac. ASM/ Foto: BI-Foto)


Narzeczeni szukają pieniędzy, żeby objechać naokoło świat rowerami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl