Nasi chłopcy w mundurach są najlepsi. Uczcijmy ich święto

Wiadomości, chłopcy mundurach najlepsi Uczcijmy święto - zdjęcie, fotografia
SIER 15
Rynek Kościuszki godz: 12:30

Polski żołnierz był chyba na wszystkich frontach świata. Ale przede wszystkim był na wielu frontach w obronie własnej Ojczyzny. W dniu 15 sierpnia warto o nich pamiętać w Święto Wojska Polskiego i być razem z nimi na Rynku Kościuszki w Białymstoku.

Na wspólne obchody Święta Wojska Polskiego zapraszają: Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski, Dowódca Garnizonu Białystok płk Rafał Tadeusz Lis, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski i Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. Mile widziano są wszyscy, którzy tego dnia chcą podziękować polskim żołnierzom za ich codzienną pracę na rzecz naszego bezpieczeństwa, ale i wspomnieć tych, którzy oddali za życie za wolną Polskę.

Co roku 15 sierpnia w całej Polsce obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. Tego dnia można będzie bezpłatnie zwiedzić ekspozycje Muzeum Wojska w Białymstoku lub obejrzeć pokaz sprzętu wojskowego na Rynku Kościuszki.

Święto Wojska Polskiego zostało ustanowione w rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 r., zwanej „Cudem nad Wisłą”. W 1920 roku wojska polskie pokonały bolszewików na przedpolach Warszawy. Zwycięstwo Polaków nad Armią Czerwoną zapewniło Polsce niepodległość i uchroniło Europę przed rewolucją bolszewicką. Historycy uważają tę bitwę za jedno z 18 najważniejszych starć w dziejach świata.

W najbliższą środę, 15 sierpnia, z okazji Święta Wojska Polskiego można będzie bezpłatnie zwiedzać Muzeum Wojska w Białymstoku. Warto się tam wybrać między godziną 9.30 a 16.30 i poznać zbiory tej placówki przy ulicy Jana Kilińskiego – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Na zwiedzających będą czekały m.in. wystawy stałe – „Między dwiema wojnami 1914-1939”, „Przeciw dwóm wrogom. Militarne dzieje Podlasia i jego mieszkańców w latach 1939-1956” oraz „Wojsko Polskie 1956-2010”. Obejrzeć także będzie można wystawę „Święto Wojska Polskiego”, przybliżającą genezę obchodzonego tego dnia święta. Nowością są „Zagadki Niepodległości. Escape room” – tu obowiązują zapisy telefoniczne (85 741 6449).

Główne uroczystości wojewódzkie rozpoczną się o godz. 12.30 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Między godz. 13.30 a 16.00 na Rynku Kościuszki mieszkańcy będą mogli obejrzeć pokaz sprzętu wojskowego. Co roku taka prezentacja cieszy się dużym zainteresowaniem białostoczan.

(Źródło: bialystok.pl/ oprac. ASM/ Foto: BI-Foto)

Nasi chłopcy w mundurach są najlepsi. Uczcijmy ich święto komentarze opinie

  • gość 2018-08-15 18:22:44

    Chłopcy to są u szewca. Takowe nazewnictwo, uwłacza godności żołnierza, który pełni służbę. Chłopcami można nazywać to coś, co nazywa się WOT. To są chłopcy, bawiący się w wojsko. Przyjmują tam wszystkich, nawet z kategorią D

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama