KOLIZJA 24, Nastolatek potrącony Zwierzynieckiej Trafił szpitala - zdjęcie, fotografia

Chwila nieuwagi i nastolatek już leżał pod kołami samochodu osobowego, który prowadził starszy kierowca. Karetka pogotowia musiała zabrać młodego chłopaka z ulicy Zwierzynieckiej, zaś policja będzie musiała ustalić dokładne przyczyny tego zdarzenia.

Niedzielne popołudnie, tuż przed Świętem Niepodległości, fatalnie zakończyło się dla młodego pieszego, który przechodził przez przejście dla pieszych na ulicy Zwierzynieckiej. Niedaleko akademików Politechniki Białostockiej został potrącony przez starszego kierowcę. Jak poinformowała Policja krótko po tym zdarzeniu jedna część jezdni, prowadząca w kierunku ulicy Kopernika, była całkowicie nieprzejezdna.

Informacja także błyskawicznie znalazła się na facebookowej grupie Kolizyjne Podlasie, na której kierowcy i piesi sami informują się o zdarzeniach drogowych oraz utrudnieniach w ruchu. Jak przekazali policjanci niespełna godzinę po zdarzeniu, młody chłopak przeżył, ale musiał zostać odwieziony do szpitala przez załogę karetki pogotowia ratunkowego.

- Wstępne ustalenia wskazują, że 17 latek, przechodził przez pasy i został potrącony przez 76 letniego kierowcę hondy. Chłopak trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – poinformował nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

W tej chwili nie wiadomo co było przyczyną wypadku. Policjanci będą musieli ustalić, czy kierowca nie zauważył pieszego, czy pieszy gwałtownie wtargnął na jezdnię, czy kierowca jechał zbyt szybko i nie zdążył wyhamować, czy były inne powody, dla których doszło do potrącenia młodego człowieka na przejściu dla pieszych.

Nasza redakcja ponownie apeluje, aby piesi o tej porze roku, nawet w terenie zabudowanym, używali elementów odblaskowych. Ciemne ubranie, nawet w świetle latarni ulicznej, nie jest dobrze widoczne. Pieszego niekiedy można zauważyć w ostatniej chwili, co powoduje, że nie zawsze jest czas na wyhamowanie lub wykonanie innego manewru pozwalającego uniknąć potrącenia.

Już nawet zwykła opaska na rękawie kurtki powoduje lepszą widoczność. Apel dotyczący noszenia odblasków dotyczy tak samo pieszych, jak i rowerzystów, którzy w ciemnościach poruszają się szybciej od pieszego, przez co kierowca ma jeszcze mniej czasu by zwolnić i w porę wyhamować.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: Facebook/ Kolizyjne Podlasie)

Nastolatek potrącony na Zwierzynieckiej. Trafił do szpitala komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama