14°C bezchmurnie

Nasza łuczniczka znów najlepsza. W Iranie grano Mazurka Dąbrowskiego

Sport, Nasza łuczniczka znów najlepsza Iranie grano Mazurka Dąbrowskiego - zdjęcie, fotografia

Anna Sokólska zawodniczka AMM Archery oraz tegoroczna medalistka Mistrzostw Świata, potwierdziła swoją wysoką formę w Iranie. Podczas tych prestiżowych zawodów łucznictwa konnego (udział w turnieju wyłącznie na zaproszenie organizatorów), Białostocczanka zdobyła złoto, pokonując 22 zawodników z 9 krajów. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła reprezentantka Finlandii – Anna Minkkinen, a na najniższym stopniu podium stanął Węgier – Christoph Nemethy.

Zawody rozgrywane były w dniach 23 – 25 listopada, w irańskim mieście Saryazd. Polka, sympatyczna blondynka z Białegostoku, pierwszego dnia zajęła drugie miejsce w konkurencji Singel Shot, w piątek (24 listopada) była pierwsza w konkurencji Double Shot, a w Serial Shot wylądowała na pozycji czwartej.

Trudno było uwierzyć, że będzie w stanie odrobić straty do liderów. Jednak ostatniego dnia turnieju pokazała prawdziwą klasę, wyprzedzając faworytów tych zawodów – min. trzech byłych mistrzów świata oraz dwukrotnego Mistrza Europy. Tym samym Ania zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i z dumą mogła wysłuchała „Mazurka Dąbrowskiego” w Iranie.

ANNA SOKÓLSKA – pochodząca z Białegostoku, trzydziestoletnia zawodniczka łucznictwa konnego. Zdobywczyni Pucharu Polski 2015 oraz złota medalistka z międzynarodowych zawodów w Japonii (2015 i 2017). Tegoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Świata w konkurencji Serial Shot.

Ania od 4 lat niezmiennie jest najlepszą kobietą-łuczniczką konną w kraju (wg rankingu prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego) oraz jedną z najlepszych na świecie (wielokrotną medalistką Mistrzostw Świata, w latach 2013-2016). Od 2013 r. jest członkiem Reprezentacji Polski, podczas Pucharu Europy.

Jeśli chcecie śledzić jej losy oraz miłośników łucznictwa konnego warto zajrzeć na stronę internetową: http://www.ammarchery.pl/ oraz facebookowe fanpage łuczników i Anny Sokólskiej: https://www.facebook.com/AmmArcheryPL/ https://web.facebook.com/anasokolska/.

(BL)

Nasza łuczniczka znów najlepsza. W Iranie grano Mazurka Dąbrowskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl