Wiadomości, potrzeby lesbijki informowali swoich preferencjach seksualnych przypadkowe osoby - zdjęcie, fotografia

Politycy Prawa i Sprawiedliwości krytykują prezydenta Białegostoku, który ich zdaniem opowiedział się po stronie środowisk LGBT. Radny wojewódzki uważa, że marsze równości naruszają zasady współżycia społecznego, zaś senator podkreśla, że nie ma potrzeby, aby geje i lesbijki informowali o swoich preferencjach seksualnych przypadkowe osoby. Ponadto złożył interwencję senatorską.

Zdaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości prezydent Tadeusz Truskolaski miał możliwość wydania odmowy przeprowadzenia zgromadzenia w postaci marszu równości w Białymstoku. Takie decyzje podjęli też przecież między innymi prezydenci Rzeszowa czy Kielc. W Białymstoku jednak Tadeusz Truskolaski – zdaniem polityków PiS opowiada się po stronie środowisk LGBT. Świadczyć ma o tym między innymi sposób przeprowadzenia rozprawy administracyjnej, jaka odbyła się niedawno w urzędzie miejskim. Urzędnicy stwierdzili, że wniosek od organizatorów marszu równości wpłynął jako pierwszy i dlatego to marsz równości będzie mógł się odbyć, a nie inne zgromadzenia zgłoszone na 20 lipca w tym samym miejscu o tej samej godzinie.

- Kieruję interwencję senatorską dotyczącą – ogólnie mówiąc – procedury czy też kolejności wyłaniania osób, czy też organizacji, czy też wydawania zezwolenia na organizowane tego typu marsze. Chcielibyśmy sprawdzić jak to wyglądało naprawdę, bo tam mówi się o różnych sekundach, ułamkach sekund, chciałbym otrzymać od prezydenta jasną odpowiedź w tej sprawie – powiedział senator Jan Dobrzyński.

Z kolei radny wojewódzki Sebastian Łukaszewicz uważa, że w Białymstoku takich marszy ani parad nie trzeba. Już przykłady innych miast pokazały, że tego rodzaju wydarzenia organizowane przez środowiska radykalnie lewicowe, nie wniosły niczego dobrego. Stąd też i wynika sprzeciw wobec tego rodzaju wydarzenia w Białymstoku.

- Jako Prawo i Sprawiedliwość wyrażamy sprzeciw wobec organizacji przez środowiska radykalnie lewicowe marszu naruszającego zasady współżycia społecznego. Dlaczego? A no dlatego, że na przykładzie innych miast możemy zobaczyć do jakich scen, do dantejskich scen, dochodziło czy choćby w Gdańsku, czy w Warszawie, gdzie profanowano obrazy Matki Boskiej Częstochowskiej, czy też godła Rzeczypospolitej Polskiej, które było umieszczane na fladze Polski – powiedział radny PiS Sebastian Łukaszewicz.

Senator Dobrzyński natomiast dodawał, że Białystok ma bardzo bogate doświadczenia tolerancji i współistnienia ludzi o różnych poglądach. I między innymi dlatego nie ma potrzeby wyrażania zgody na prowokację jaka jest planowana w dniu 20 lipca. Mowa tu oczywiście cały czas o marszu równości, które chce zorganizować stowarzyszenie Tęczowy Białystok wspierające społeczność LGBT.

- Świadomie mówię o prowokacji, ponieważ tak zwany marsz równości służy wyłącznie lansowaniu homoseksualizmu w przestrzeni publicznej. Nie było i nie ma prześladowań ze względu na orientację seksualną. I nie ma też potrzeby, aby geje i lesbijki informowali o swoich preferencjach przypadkowe osoby w centrum naszego miasta. Tymczasem w Białymstoku szykuje się parada LGBT, czyli gejów, lesbijek, biseksualistów i transwestytów – powiedział senator Jan Dobrzyński.

Interwencja senatorska, o której pisaliśmy powyżej, została już przesłana do prezydenta Białegostoku. Będzie musiał się do niej ustosunkować i podać informacje o tym w jaki sposób urzędnicy ustalili kolejność wpływu wniosków o przeprowadzenie zgromadzeń publicznych. Niezależnie od tego, w najbliższy piątek, tuż po godzinie ósmej rano, odbędzie się debata pomiędzy Tadeuszem Truskolaskim – prezydentem Białegostoku, a Arturem Kosickim – marszałkiem województwa podlaskiego na antenie Polskiego Radia Białystok.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: pixabay.com/ lgbt)

Reklama

Nie ma potrzeby, aby geje i lesbijki informowali o swoich preferencjach seksualnych przypadkowe osoby komentarze opinie

  • gość 2019-07-11 10:54:20

    Dobrzyński? Ten pijus, który rozwalił stadninę w Janowie? Pozwolili mu cichutko wrócić do PiS? No tak, Jurgiel w Brukseli to wylazł z szafy. Naprawdę, wyjątkowy autorytet moralny. Zamknąłby mordę, bo wszyscy pamiętają jego pijany ryj na Centralnym.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 14:18:49

    Jeśli P Truskolaski uważa że nie można z góry zakladac ze na marszu lgbt będą obrażać uczucia religijne a jeszcze marszu nie było a stoja na rynku Kościuszki z Matką Bożą w kolorach tęczy, może wydrukujmy wielkoformat z P Truskolaskim w tęczy co znaczyć będzie ze jest gejem i zobaczmy czy to nie obrazi jego??? Przecież jak twierdzą jego sympatycy lgbt tęcza nie obraża??!! Nie ładnie P Prezydencie... oj nie ładnie....

  • gość 2019-07-11 17:33:36

    Tradycyjnie geje i lesbijki przeszkadzają "prawdziwym " katolikom", a zwykli ludzie mają to gdzieś . Bardziej im przeszkadzają dyrdymały wygadywane przez takich dobrzańskich, kosickich czy tryskolaskich.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama