Wiadomości, tylko ludziom pomaga Policja zwierzętom również - zdjęcie, fotografia

W związku ze zgłoszeniem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dzielnicowi z Goniądza interweniowali w sprawie zaniedbanych psów. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych zaniedbane zwierzęta zostały przewiezione do schroniska. Teraz policjanci ustalają zakres odpowiedzialności właścicieli czworonogów.

W miniony wtorek, 12 listopada, dzielnicowi z Posterunku Policji w Goniądzu, w związku z otrzymanym zgłoszeniem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, sprawdzili jedną z posesji w gminie. Ze zgłoszenia wynikało, że przebywającym tam zwierzętom dzieje się krzywda.

Mundurowi na miejscu znaleźli dwa psy zamknięte w drewnianej szopie. Zwierzęta były wychudzone i zaniedbane. Nie miały one również dostępu do wody i pożywienia. Jak ustalili policjanci, zwierzęta były zamykane w szopie, a także faktycznie nie otrzymywały regularnie pożywienia.

Na miejsce policyjnej interwencji wezwany został powiatowy lekarz weterynarii, który stwierdził, że psy są w stanie zagrażającym ich życiu i zadecydował o umieszczeniu ich w schronisku. Teraz monieccy policjanci ustalają zakres odpowiedzialności właścicieli czworonogów.

(Źródło i foto: podlaska.policja.gov.pl/ oprac. Kalina)

Nie tylko ludziom pomaga Policja, bo zwierzętom również komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama