Niecodzienne zawody sportowe w Białymstoku. Na boiskach MOSP zmagali się baseboliści

Sport, Niecodzienne zawody sportowe Białymstoku boiskach zmagali baseboliści - zdjęcie, fotografia

Od rana do wieczora jedno z boisk Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego było zajęte. Do Białegostoku przyjechali sportowcy, którzy zmierzyli się w turnieju „Bałtyckiej Ligi Basebolu”. To nowa dyscyplina sportowa, która dopiero stawia pierwsze kroki na białostockim gruncie.

Niecodzienne widowisko mogli oglądać ci, którzy pojawili się w sobotę, 13 kwietnia, na boiskach Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego przy Świętokrzyskiej. Od rana najpierw ustawiano specjalne siatki wokół boiska, a następnie przygotowywano je do potrzeb turnieju. Nie było bramek, nie było pola karnego, za to pojawiły się bazy i inne elementy niezbędne do rozegrania meczu basebola.

- Dzisiaj jest inauguracja Bałtyckiej Ligi Futbolu, która trwa już drugi sezon. Po raz pierwszy w historii całego miasta grać będziemy w Białymstoku. Organizatorzy postawili na nas. Uznali, że jesteśmy na tyle odpowiedzialną drużyną, że można u nas zrobić prawdziwe mecze basebolowe i oto są efekty – powiedział naszej redakcji Kamil Zwoliński, prezes klubu sportowego Lisy Białystok.

Lisy Białystok to stosunkowo młoda drużyna. Baseboliści grają od niespełna dwóch lat, ale już mają swoje pierwsze sukcesy. Krótko po południu, kiedy opuszczaliśmy boiska MOSP-u, prowadzili w meczu z warszawiakami z Warsaw Dragons. To daje nadzieje, że białostoczanie zafunkcjonują w tabelach i być może ta dyscyplina sportowa stanie się bardziej popularna w naszym mieście.

Trzeba przyznać, że jest widowiskowa, mimo, że kibiców w sobotę zgromadziła zaledwie garstkę. Z pewnością brakowało na boisku spikera, który wytłumaczyłby zgromadzonym zasady gry, bo basebol nie jest popularny i dopiero raczkuje. W przyszłości zapewne się to zmieni, bo to nie ostatnie zmagania sportowe. Już w maju i to dwukrotnie białostoccy baseboliści ponownie pojawią się na stadionie Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego, gdzie zmierzą się z zawodnikami z Lublina i ponownie z Warszawy – choć z inną drużyną.

- My za każdym razem będziemy tutaj grać jako gospodarze. W drugim tygodniu maja będziemy podejmować Centaurów Warszawa, natomiast w trzeci weekend maja przyjedzie do nas drużyna Ravens Lublin – mówił Kamil Zwoliński. – W Bałtyckiej Lidze Basebolu występuje ogólnie 17 drużyn. Na którym miejscu będziemy, naprawdę ciężko teraz powiedzieć. My zaczynaliśmy grać w basebol dopiero w 2017 roku, więc jesteśmy najmłodszą i najmniej doświadczoną drużyną, ale teraz wygrywamy, więc nie jest źle – dodał.

Organizatorem sobotniego meczu basebola w Białymstoku, w ramach Bałtyckiej Ligi Basebola było stowarzyszenie Sportowe Kaszuby, które prowadzi również drużynę basebolową – Piraci Władysławowo. Kibiców oraz przyszłych kibiców, którzy chcieliby zobaczyć z bliska jak wygląda ten sport, już teraz zapraszamy na boiska MOSP przy Świętokrzyskiej w drugi i trzeci weekend maja, kiedy białostoczanie będą próbowali swoich sił przeciwko Centaurom z Warszawy oraz Ravensom z Lublina.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Niecodzienne zawody sportowe w Białymstoku. Na boiskach MOSP zmagali się baseboliści komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama