Polityka, Niedawno Białymstoku teraz będzie tłumaczył przed Prokuraturą - zdjęcie, fotografia

Poseł Platformy Obywatelskiej Piotr Misiło chyba zakończy już karierę w polityce. Niedawno był w Białymstoku i to było chyba jego ostatnie udane publiczne wystąpienie. Wkrótce będzie tłumaczył się przed Prokuraturą za zbezczeszczenie chronionego symbolu Polski Walczącej.

Piotr Misiło chyba ma jeszcze nadzieję, że znajdzie się na listach Platformy Obywatelskiej. Tu może być jednak problem. Partia nie chciała go na swoich listach wyborczych do Sejmu po tym, co zamieścił w internecie. Kilka dni temu na swoim profilu na twitterze opublikował tweet opatrzony hasztagiem: „#ChwałaBohaterom. Natomiast poniżej zamieścił komentarz:

W 1944 stolicy bronili także geje i lesbijki. Czy się to komuś podoba czy nie. Zrozumcie to wreszcie prawicowi dyletanci”.

Niestety, komentarz ten znalazł się w towarzystwie grafiki – tęczowej flagi środowisk LGBT oraz wpisanego w nią symbolu Polski Walczącej. Symbolu, który jest prawnie chronionym znakiem. Zgodnie z polskim prawem znak jest ogólnonarodowym dobrem i każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej ma obowiązek otaczać go czcią i szacunkiem. Każdy, kto dopuszcza się publicznego znieważania symbolu Polski Walczącej, podlega karze grzywny. Tak obecnie wygląda stan prawny w tym zakresie.

Piotr Misiło, dopiero po licznych komentarzach internautów skasował swój tweet z tęczową grafiką oraz symbolem Polski Walczącej i co najmniej głupio tłumaczył się z jego wstawienia. Co już i tak niewiele zmieni, ponieważ sprawa trafiła do warszawskiej prokuratury, która zajmie się zawiadomieniem o możliwości zbezczeszczenia przez Piotra Misiło świętego symbolu dla warszawskich powstańców.

- Jak się okazuje do upamiętnienia Powstania przygotowują się też posłowie PO. Jeden z nich, Piotr Misilo, umieścił na swoim profilu na portalu twitter kolorową flagę środowisk lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów z symbolem Polski Walczącej. Jako organizator Marszu Powstania Warszawskiego musiałem zareagować i złożyłem do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Czyn posła Piotra Misilo w moim przekonaniu przestępstwem jest na pewno, ale czy prokuratura i sąd dopatrzą się złamania prawa? Tego już nie wiem – przekazał na dzień przed Marszem Powstania Warszawskiego Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Ostatnie poważniejsze wystąpienie Piotra Misiło miało miejsce w Białymstoku. Pod koniec lipca przyjechał do naszego miasta, aby wziąć udział w „Krishome Squash Festival 2019”. To sportowe wydarzenie odbywało się na Rynku Kościuszki, a sam poseł prezentował swoje umiejętności gry w squasha, czemu przyglądał się między innymi prezydent Tadeusz Truskolaski.

Wcześniej z Misiło często pokazywał się także syn prezydenta – poseł Krzysztof Truskolaski. Obydwaj politycy dostali się do Sejmu z list Nowoczesnej i byli w jednym klubie poselskim. Po opuszczeniu szeregów Nowoczesnej obydwaj znaleźli się w Platformie Obywatelskiej i wspólnie organizowali konferencje prasowe, także w stolicy Podlasia. Ale jednak to sportowy występ na Rynku Kościuszki w Białymstoku z lipca tego roku był chyba ostatnim w miarę udanym publicznym wystąpieniem Piotra Misiło,

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: bialystok.pl)

Niedawno był w Białymstoku, teraz będzie tłumaczył się przed Prokuraturą komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-05 00:20:29

    w nosie mam posłów po, ale kotwicę bardziej znieważają kibole i sklepy z odzieżą ;) "patriotyczną" niż umieszczenie jej na tęczowym tle

  • gość 2019-11-13 15:26:11

    Kibole mają wytatuowane kotwice na pustych głowach, to dopiero zbeszczeszczenie symbolu. Noszą takie kotwice na majtkach, skarpetach i innych częściach garderoby. Należy przyjrzeć się symbolom drukowanym na ,, patriotycznej odzieży". tam dopiero są kwiatki :(

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama