-0°C bezchmurnie

Niepełnosprawni stworzyli swoje dzieła. Można je obejrzeć w DKŚ

Kiedy: 2018-05-22 , godzina: 14:30 | Gdzie: Dom Kultury Śródmieście, ul. Kilińskiego 13

Kultura, Niepełnosprawni stworzyli swoje dzieła Można obejrzeć - zdjęcie, fotografia

Prace dziesięciu podopiecznych Dziennego Ośrodka dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Białymstoku stworzyło swoje dzieła w trakcie zajęć terapeutycznych. Część z tych prac będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie w Domu Kultury Śródmieście już we wtorek, 22 maja.

Fundacja „Oswoić Świat” działa na rzecz wspierania rodzin osób z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami. Pod patronatem Fundacji „Oswoić Świat” od września 2012 r. stale działa Dzienny Ośrodek dla Dorosłych Osób z Autyzmem przy ul. Zaściańskiej 84, jako jedyny w regionie.

Do Ośrodka uczęszcza 14 osób. Sześcioro opiekunów wraz z kadrą kierowniczą regularnie wkłada swój trud, aby urozmaicić i wzmocnić funkcjonowanie społeczne swoich podopiecznych.

- Nasi niepełnosprawni przyjaciele charakteryzują się różnym poziomem funkcjonowania, są to osoby niedowidzące, niewidome, niemówiące, nadwrażliwe słuchowo i wzrokowo, dlatego też potrzebują wsparcia drugiej osoby, oraz by je ukierunkować na określony cel – mówią organizatorzy wydarzenia.

Dziesięcioro podopiecznych w wieku od 23-28 lat było w stanie stworzyć dzieła swojego autorstwa, takie jak: portrety, dzieła malowane farbami wykonane różną techniką, wyszywanki, wyklejanki oraz gobelinki. Prace podopiecznych są specyficzne i jedyne w swoim rodzaju.

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością dorosłych osób z autyzmem. Wernisaż Podopiecznych Fundacji „Oswoić Świat”, odbędzie się w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku dnia 22 maja 2018 roku o godzinie 14:30. Wystawę można oglądać do 4 czerwca 2018r.

(22 maja 2018 r., wtorek, godz. 14.30, Dom Kultury Śródmieście, ul. Jana Kilińskiego 13, II p. Miejski Salon Artystyczny. Wstęp wolny)

(BL)


Niepełnosprawni stworzyli swoje dzieła. Można je obejrzeć w DKŚ komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl