Wiadomości, Niepełnosprawni mogą poruszać lesie - zdjęcie, fotografia

Leśnicy z Nadleśnictwa Głęboki Bród po raz kolejny zabrali osoby niepełnosprawne do lasu. Spacer się udał doskonale i pogoda dopisała. Ale przede wszystkim osoby, które nie mają możliwości poruszania się w pełni samodzielnie, także mogli zażyć świeżego, leśnego powietrza.

Tym razem uczestnikami zajęć edukacyjnych byli niepełnosprawni mieszkańcy Augustowa. Leśnicy zabrali swoich gości na spacer leśnymi ścieżkami, aby pokazać że Lasy Państwowe są doskonałym miejscem do odpoczynku dla wszystkich, również dla osób starszych i niepełnosprawnych, które z racji swojej wrażliwości są odpowiedzialnymi użytkownikami zasobów leśnych.

W ramach zajęć grupa ponad 50 osób uczestniczyła w leśnym spacerze odkrywającym tajemnice przyrody. Oprócz relaksu na łonie natury, uczestnicy wzięli udział w warsztatach plastycznych i ognisku integracyjnym.

Leśnicy z Nadleśnictwa Głęboki Bród od dawna wykorzystują las dla celów leczniczych i terapeutycznych. Wpływ przyrody na zdrowie psychiczne i fizyczne jest bardzo istotny. Uczestnikami zajęć edukacyjnych są coraz częściej uczestnicy warsztatów terapii zajęciowych z całego regionu województwa podlaskiego.

(Źródło: bialystok.lasy.gov.pl/ oprac. Kalina/ Foto: J. Markiewicz Gutkowska)

Niepełnosprawni też mogą poruszać się po lesie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama