Nietypowe instalacje fotowoltaiczne

Blogi, Nietypowe instalacje fotowoltaiczne - zdjęcie, fotografia
Bartosz Kamin - blog 24/06/2019 15:35

Obserwujemy jak z biegiem czasu rozwija się rynek odnawialnych źródeł energii. Pewnie u nie jednego sąsiada można zauważyć już panele fotowoltaiczne na dachu czy w ogrodzie. O tym czym faktycznie jest fotowoltaika możemy przeczytać w artykule na https://suntrack.pl/blog/fotowoltaika/co-to-jest-fotowoltaika, który pozwoli nam przybliżyć teorię. Jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnego kształtu domowych zestawów czy farm fotowoltaicznych. Szeregowy układ elementów fotowoltaicznych, które zostały położone w symetrycznie frontem do Słońca. Wielokrotnie instalacjom fotowoltaicznym zarzuca się zaburzanie estetyki okolicy lub drastyczną przemianę bryły całego budynku. A co jeśli realne byłoby używanie modułów fotowoltaicznych jako motywu dekoracyjnego?

Nowatorskie panele fotowoltaiczne mogą trafić w gust fanom nowoczesnej architektury. Co natomiast z tradycyjnymi domami? Jeżeli zezwolimy sobie na odrobinę fantazji, to elementy solarne mogą uatrakcyjnić wygląd miejsca. Wszystko zależy od tego, jaką granicę nakreśli nasza wyobraźnia. W dzisiejszych czasach możemy obserwować wiele budowli, które wykorzystały panele fotowoltaiczne jako ozdobę lub znak rozpoznawczy. Poiżej przedstawiono kilka z nich:

1. Sieć marketów Target

Sklepy pod tą marką już od kilku ostatnich lat instalują fotowoltaikę. Do 2020 mają ulokować aż 500 na dachach własnych lokalów. Natomiast jeżeli już konstruować fotowoltaikę, to dlaczego nie w kształt firmowego loga? Firma na dachach swoich sklepów ma panele fotowoltaiczne ułożone w kształt logo dzięki czemu oprócz tego, że wspierają ekologię są jeszcze bardziej rozpoznawalni. Ciekawy trik!

2. SpaceX

Po analogiczne rozwiązanie sięgnęłafirma Space Exploration Technologies Corporation, czyli SpaceX założona w 2002r. przez Elona Muska. Logo stworzono z ogniw fotowoltaicznych można znaleźć na dachu ich jednostki w Hawthorne w Kalifornii, której znajduje się siedziba, montownia oraz gdzie projektowane są rakiety kosmiczne.

3. Panda Green Energy

Ta rozlokowana w Azji farma fotowoltaiczna ma powierzchnię przeszło 100 hektarów. Władze Chin przewidują budowę 100 takich farm w całym kraju. Panele fotowoltaiczne ułozone w tej farmie mają kształt pandy. Zwierzę to jest charakterystyczne dla tego kraju. Z lotu ptaka farma w kształcie pandy wygląda imponująco. 

4. Walt Disney World

Panda może kojarzyć nam się z Chinami, to Stany Zjednoczone z pewnością mogą kojarzyć nam się z Waltem Disneyem i głównym bohaterem jego kreskówek - Myszką Miki. W układ przypominający tego bohatera ułożono panele fotowoltaiczne na farmie prowadzonej przez Duke Energy. Tematyka farmy jest nieprzypadkowa – nieopodal budowy znajduje się centrum rekreacyjne Walt Disney World.

5. Kościół Św. Krzysztofa w Minneapolis

Coraz więcej kościołów umieszcza na własnych dachach moduły fotowoltaiczne. Nawet instytucje religijne wspieracją odnawialne źródła energii i przyczyniają się do ich rozwoju. Sporo z nich robi to w niezwykle oryginalny sposób, jaki świetnie pasuje do stylu tychże obiektów. Kościół pod wezwaniem Świętego Krzysztofa w Minneapolis ma większość dachu pokryty panelami fotowoltaicznymi, natomiast na środku dachu wykonano przerwę w instalacji w formie krzyża, znaku chrześcijan.

Instalacje fotowoltaiczne mogą mieć nietypowe kształty i to nie wpływa na ich funkcjonalność, kwestia naszej inwestii. Na funkncjonalność paneli fotowoltaicznych może wpływać przede wszystkim ich jakość i nasłonecznienie budynku. Powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na wiarygodność firmy, u której zaopatrujemy się w fotowoltaikę i wybierać doświadczonych dystrybutorów jak https://suntrack.pl/8-zestawy-baterie-sloneczne dzięki czemu mamy pewność, że nasz zestaw będzie generował energię ze Słońca na tyle wydajnie, by zaspokoić nasze zapotrzebowanie. 

 

 

 

Nietypowe instalacje fotowoltaiczne komentarze opinie

  • Artur - niezalogowany 2019-07-16 23:06:12

    Warto jest postawić na fotowoltaike, to przyszłość. U nas panele montowali panowie z http://oze-shop.pl/ i jesteśmy bardzo zadowoleni

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama