Nikodem Godun zdobył mistrzostwo Polski w zapasach w stylu klasycznym

Sport, Nikodem Godun zdobył mistrzostwo Polski zapasach stylu klasycznym - zdjęcie, fotografia

Zawodnik Klubu Sportowy Wschód Nikodem Godun sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w stylu wolnym. To jego kolejny sukces po tym, jak został mistrzem Polski w zapasach w stylu klasycznym.

Młody zapaśnik, trenując styl klasyczny, podjął rywalizację w stylu wolnym. Swoją klasę pokazał zajmując miejsce na podium i zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski. Zawody w stylu wolnym odbyły się 23-24 listopada w Stargardzie, startowało 244 zawodników z 62 klubów z całej Polski.

Wcześniej, podczas mistrzostw Polski w Raciborzu drugi raz z rzędu zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym (w tym roku w kategorii 62 kg). W czasie tego turnieju został również najlepszym zawodnikiem turnieju.

Młody białostocki zapaśnik jest reprezentantem kadry Narodowej Polski Młodzików. Zdobył również podwójne mistrzostwo makroregionu w zapasach w stylu klasycznym 68 kg i stylu wolnym 68 kg, które odbyły się we wrześniu tego roku. W 2019 roku otrzymał Nagrodę Marszałka za osiągnięte wyniki sportowe w 2018 r.

Na wielki sukces Nikodema pracował cały klub, trenerzy i zawodnicy. Klub Sportowy Wschód stawia sobie za cel rozwój zapasów w Podlaskiem. Obecnie w klubie trenuje około 50 dzieci oraz 20 osób dorosłych.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. Cezarion)

Nikodem Godun zdobył mistrzostwo Polski w zapasach w stylu klasycznym komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama