5°C bezchmurnie

Noc Biologów - trwają zapisy chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu

Kiedy: 2018-01-12 , godzina: 20:00

Styl życia, Biologów trwają zapisy chętnych wzięcia udziału wydarzeniu - zdjęcie, fotografia

Od kilku lat w styczniowy, piątkowy wieczór biologiczne instytuty naukowo-badawcze organizują w całej Polsce Noc Biologów. Celem jest zaprezentowanie – w przystępny sposób, czasem z przymrużeniem oka – czym zajmuje się współczesna biologia, a także pokazanie, że każdy zakątek otaczającego nas świata jest pełen małych, biologicznych cudów. Kolejna edycja akcji odbędzie się w piątek,12 stycznia 2018 r.. Zapisy już trwają! Wszystkie białostockie imprezy odbędą się w siedzibie Instytutu Biologii UwB w kampusie przy ulicy Ciołkowskiego.

Uczestnicy tegorocznej białostockiej Nocy Biologów będą mogli między innymi sprawdzić, czy DNA świeci nocą, spojrzeć w oczy bakterii, dowiedzieć się czegoś o ćmach, poznać biochemię od kuchni lub zobaczyć dziwne pływające i pełzające zwierzęta z różnych stron świata. Przez cały czas otwarte będzie również muzeum przyrodnicze w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym im. Profesora Andrzeja Myrchy.

- Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale mogą do nas przyjść zarówno grupy szkolne, jak i rodziny lub osoby indywidualne. Aby wziąć udział w zajęciach w ramach Nocy Biologów, trzeba tylko zapisać się za pośrednictwem strony internetowej akcji. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto już teraz zajrzeć na stronę, wybrać coś ciekawego dla siebie i potwierdzić uczestnictwo - zachęca dr Paweł Brzęk z Instytutu Biologii UwB, lokalny koordynator Nocy Biologów.

Na Noc Biologów składają się warsztaty, pokazy i wystawy. Szczegółowy program i możliwość zgłaszania swojego uczestnictwa pod adresem: www.nocbiologow.home.pl

(PW)


Noc Biologów - trwają zapisy chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl