16°C słabe opady deszczu

Nowa lista leków refundowanych

Wiadomości, lista leków refundowanych - zdjęcie, fotografia

Od kilku dni zaczęła obowiązywać nowa lista leków refundowanych. W wykazie nowych leków, które objęte są refundacją znalazły się m.in. medykamenty stosowane w leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej oraz chłoniaków złośliwych (Imbruvica oraz Pixuvri). Nowością jest też to, że tymi leki będzie można zastosować w leczeniu dzieci chorych z powodu choroby Leśniowskiego-Crohna. Mogą je też stosować pacjentki po zakończeniu ciąży, bez zbędnej procedury ponownej kwalifikacji.


Ministerstwo Zdrowia na listę leków wpisała ponownie Lantus, który służy chorym na cukrzycę zachowując w ten sposób ciągłość leczenie. Refundowane będą też leki dla chorych, którzy walczą ze stwardnieniem rozsianym: będą mogli być leczeni substancjami czynnymi: fumaran dimetylu, peginterferon beta 1a oraz teryflunomidem już od 12. roku życia.

Ogólnie na rynku aptecznym dodano 68 produktów, a dzięki wpisaniu wielu środków wydatki pacjentów w wymienionych grupac zmniejszą się o 65%. Patrząc globalnie, pacjenci będą płacić mniej za 366 produktów, a cena detaliczna zmaleje w przypadku 516 produktów.

Nowa lista już obowiązuje od 1 września i będzie aktualna przez dwa najbliższe miesiące.

(PS/ Foto: pixabay.cok/ medications)


Nowa lista leków refundowanych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl