6°C pochmurno z przejaśnieniami

Nowa trawa na Stadionie Miejskim. Czy zdąży zazielenić się przed meczem?

Wiadomości, trawa Stadionie Miejskim zdąży zazielenić przed meczem - zdjęcie, fotografia

Białostocka Jagiellonia szykuje formę do startu ligi i potyczek pucharowych. Do nowego sezonu szykuje się też Stadion Miejski, na którym zaczęły się prace nad położeniem nowej murawy. Poprzednia - po zakończeniu sezonu - została zdjęta, a jej część zlicytowano jako pamiątkę dla kibiców. Przetrwała 11 lat, a obecnie białostoccy greenkeeperzy pracują nad nową trawą dla jagiellończyków.

Greenkeeperzy czyli specjaliści od przygotowania trawiastej nawierzchni dla zawodników to białostocka duma. Mimo, że nie zawsze mieli do dyspozycji wszystkie możliwe środki zapewniane im przez Stadion Miejski to stawali na wysokości zadania. To dzięki ich staraniom trawa na Słonecznej wytrzymała tak długo. 

Przygotowanie nowej nawierzchni będzie kosztowało około pół miliona złotych. Zanim jednak została ona położona trzeba było popracować nad podłożem i przygotować się do inwestycji. W minionym tygodniu zaczęło się układania trawiastego dywanu na płycie Stadionu Miejskiego. Nawierzchnia musi być gotowa na 20 lipca, kiedy to jagiellończycy zagrają pierwsze spotkanie. Ich rywalem będzie Lechia Gdańs. 

Jednak zaraz po tych wydarzeniach do pracy musiały wejść służby odpowiedzialne za położenie nowej nawierzchni, która będzie kosztować ok. 500 tys. zł. Najpierw trzeba było przygotować odpowiednie podłoże. Teraz zaczęto kłaść murawę. 

Nowy płyta musi być gotowa już w drugiej połowie lipca, kiedy do gry w Ekstraklasie wraca Jagiellonia. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 20 lipca, a przeciwnikiem białostockiej drużyny będzie Lechia Gdańsk. Boisko ma być gotowe na czas czyli kilka dni przed terminem pierwszego spotkania. Władze Stadionu Miejskiego zapewniają, że białostoccy specjaliści od murawy posiadają spore umiejętności: w przeszłości zdarzało się, że murawa kładziona była zaledwie kilka godzin przed meczem, a mimo to piłkarze nie narzekali na jej jakość. 

(Przemysław Sarosiek/ Foto: BI-Foto)


Nowa trawa na Stadionie Miejskim. Czy zdąży zazielenić się przed meczem? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-07-10 22:56:59

    Czy opłata za wynajęcie stadionu wystarczy przynajmniej na trawę. Zafundowaliśmy prywatnej firmie wcale nie biednej ( pracownikom płaci miliony ) miejsce pracy. Myślę że nie dopłacamy do utrzymania . Jeśli dopłacamy to lepiej stadion za darmo przekazać firmie która sprzedaje tam bilety.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl