20°C umiarkowane opady deszczu

Nowoczesna chce ukarać podlaskiego posła

Wiadomości, Nowoczesna ukarać podlaskiego posła - zdjęcie, fotografia

Poseł, w sprawie którego wpłynął wniosek do Komisji Etyki Poselskiej ma odpowiadać za między innymi … Uwaga! „Brak poszanowania godności posła Petru”. W zasadzie na tym informację można by skończyć, bo wniosek sam w sobie jest tak kuriozalny, że ciężko dobrać słowa w języku polskim na opisanie sytuacji. Jednak Adam Andruszkiewicz, poseł ruchu Kukiz ’15, będzie teraz musiał wytłumaczyć się z kilku zdań.

O co poszło? Między innymi o wpis jaki zamieścił Adam Andruszkiewicz na swoim profilu społecznościowym niecały miesiąc temu. Był to komentarz posła do niecodziennej sytuacji, w której poseł .Nowoczesnej został ukarany przez Ryszarda Petru za to, że miał czelność w polskim Sejmie wystąpić z biało-czerwoną opaską na rękawie. I żeby było ciekawej, zrobił to, bo miał też czelność w ten sposób oddać hołd żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych.

Nowoczesna R. Petru ukarała dziś swojego posła za to, że...nałożył w Sejmie biało – czerwoą opaskę Narodowych Sił Zbrojnych, aby oddać w ten sposób hołd Bohaterom walczącym o wolną Polskę. To nie żart. Panie Petru – pan przy naszych bohaterach jest zerem. Tylko i wyłącznie. A decyzja pańskiej śmiesznej partii jasno pokazuje, że nie działacie w interesie Polski. Wasze miejsce jest gdzie indziej. Czas startować do Bundestagu. Mam nadzieję, że po kolejnych wyborach nie będziemy już musieli oglądać waszej żałosnej partyjki w Sejmie. A Narodowym Siłom Zbrojnym - cześć i chwała!

Zgadzasz się?! Udostępnij!” – brzmiał wpis na profilu posła Andruszkiewicza.

Adam Andruszkiewicz podtrzymuje to, co napisał i nie ma zamiaru za nic przepraszać. Kompletnie nie rozumie, jak można karać polskiego parlamentarzystę za to, że nosi barwy narodowe w polskim Sejmie. W programie nadawanym przez telewizję „wPolsce” wyjaśniał, że wniosek Nowoczesnej jest kuriozalny. Choćby z tego względu, że zarzuca mu się łamanie dobrych obyczajów polskiego Parlamentu.

- Pamiętamy wszyscy ten słynny pucz, kiedy pan Petru wyjechał gdzieś tam się opalać. Natomiast Nowoczesna brała udział w tym puczu, kiedy blokowano mównicę, blokowano działanie instytucji państwowej, wzywano do protestów i zamieszek ulicznych. W mojej opinii to jest działanie antyparlamentarne. A nie to, że wolny poseł, jako reprezentant Polaków, ma prawo mówić swoje krytyczne poglądy wobec innych posłów – powiedział poseł Andruszkiewicz w programie telewizyjnym.

O jakiej godności polskiego posła można mówić w sytuacji, kiedy wzywa na pomoc zagraniczne instytucje do własnego kraju? – dziwił się poseł Andruszkiewicz. Zapowiedział również, że on także złoży wniosek do Komisji Etyki Poselskiej w sprawie posła Petru, między innymi za wzywanie zagranicznych instytucji do Polski. Ale zastanawia się, czy nie warto rozszerzyć w polskim kodeksie karnym zapisów o zdradzie dyplomatycznej.

Natomiast w odniesieniu do wniosku Nowoczesnej, który już wpłynął do Komisji Etyki Poselskiej, poseł Adam Andruszkiewicz uważa go za śmieszny i niepoważny. I trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy za każdym razem, gdy poseł Petru zabiera głos w jakiejkolwiek sprawie, to sam najczęściej niszczy swoją godność lapsusami, pomyłkami i często zwykłym brakiem wiedzy na dany temat. Tak właśnie te kwestie widzą obserwatorzy życia publicznego oraz tysiące polskich internautów.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Nasz komentarz

Poseł Petru, gdyby miał godność odpowiedziałby na naszego maila, którego skierowaliśmy w sprawie członka jego partii, który otrzymał odznaczenie wojskowe po zaledwie 3 miesiącach służby od dnia powołania na stanowisko zastępcy prezydenta Białegostoku. Pytaliśmy, czy szef Nowoczesnej zorganizuje kolejną akcję „Oddaj medal”, skoro już raz głośno krytykował odznaczenie polityka PiS za przyznanie odznaczenia mu po 9 miesiącach służby. Ale w imię tej godności, zamiast odpowiedzi na pytanie, na redakcyjną skrzynkę przyszła już następnego dnia prośba o pieniądze na jego partię. To tyle w temacie godności i… klasy. Przepraszam! Kasy.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)


Nowoczesna chce ukarać podlaskiego posła komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl