10°C bezchmurnie

Nowy blok na TBS-ach pomieści 24 rodziny

Wiadomości, pomieści rodziny - zdjęcie, fotografia

Zakończyła się budowa nowego bloku TBS przy ul. KEN 38C. Powstały tam 24 mieszkania i 8 garaży. Pierwsi lokatorzy otrzymali klucze do swoich nowych mieszkań w miniony poniedziałek, 8 października.

Inwestycja rozpoczęła się w maju 2017 r. Trwała do połowy września tego roku. Mieszkania przy ul. KEN 38C mają łącznie ponad 1213 m2. Powierzchnia poszczególnych lokali wynosi od 36 m2 do 64 m2. W budynku są 24 mieszkania, z czego 2 zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest tam 18 mieszkań dwupokojowych i 6 mieszkań trzypokojowych. Zostało wybudowanych również 8 garaży. Całkowity koszt przedsięwzięcia spółki Komunalne TBS wyniósł ponad 3,8 mln zł.

Białystok jest jednym z nielicznych miast w kraju, w którym powstaje tak wiele nowych mieszkań komunalnych. Dziś oddajemy mieszkańcom budynek z 24 mieszkaniami, a niedługo powstanie następny blok TBS, w którym będzie 38 mieszkań – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Jest też jednym z nielicznych miast w Polsce, w których przedstawiciel władzy nie jest w stanie wskazać gruntów pod budowę mieszkań z rządowego programu Mieszkanie Plus, dzięki któremu można by było zaspokoić więcej potrzeb mieszkaniowych. Kolejki do lokali komunalnych bowiem wciąż są dość długie, podobnie jak i do lokali socjalnych, na które czeka bardzo wiele rodzin.

Blok przy ul. Komisji Edukacji Narodowej jest szesnastym budynkiem mieszkalnym zbudowanym przez TBS w czasie ostatnich dwunastu lat. Spółka ogłosiła właśnie przetarg na kolejny budynek wielorodzinny, w którym będzie 38 mieszkań.

Od 2007 r. Miasto przekazało białostoczanom ok. 400 mieszkań komunalnych i ponad 830 mieszkań TBS.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)


Nowy blok na TBS-ach pomieści 24 rodziny komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl