Wiadomości, rozkład jazdy pociągów problematyczny - zdjęcie, fotografia

Podróżny, który przyjedzie z Kuźnicy Białostockiej do Białegostoku i stąd będzie chciał na przykład pojechać do Szepietowa, poczeka wiele godzin, bo pociąg, którym mógł dojechać… odjechał dwie minuty wcześniej. Prawie identycznie będą mieli podróżni z Ełku wysiadający w Białymstoku chcący dostać się do Kuźnicy Białostockiej. Rozkład jazdy wymaga szybkich zmian.

Od kilkunastu dni obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Niestety, pojawiły się pierwsze skargi, które wyglądają na zasadne. Osoby odpowiedzialne za ułożenie rozkładów jazdy nie przywiązały uwagi do skomunikowania ze sobą pociągów przyjeżdżających i odjeżdżających. Dlatego część podróżnych zamiast przesiąść się spokojnie w Białymstoku do pociągu odjeżdżającego dalej, muszą czekać niekiedy nawet po kilka godzin.

Uwagę na ten stan rzeczy zwrócił bardzo szybko wiceprezes Fundacji Nowe Spojrzenie. Bardzo szybko, bo zaledwie już kilka dni po tym, gdy nowy rozkład zaczął obowiązywać, skrupulatnie sprawdził przyjazdy i odjazdy pociągów i poinformował o błędach władze Przewozów Regionalnych w Białymstoku. Zwrócił uwagę na błędy, których przy układaniu rozkładu raczej być nie powinno. Bo przez takie błędy podróżni mogą się odwracać od kolei i wybrać raczej inny środek transportu.

Bo trudno zrozumieć jak podróżny jadący na przykład z Szepietowa do Grajewa ma się przesiąść na odpowiedni pociąg, skoro dokładnie o tej samej godzinie na peron wjedzie pociąg z Szepietowa, a z innego peronu odjedzie pociąg do Grajewa. Zresztą takich niedopasowanych połączeń jest znacznie więcej.

Poniżej zamieszczam listę 11 przypadków, w których uniemożliwiono pasażerom skorzystania ze skomunikowań. Każda pozycja zawiera w kolejności od lewej strony: stację początkową pociągu, godzinę przyjazdu pociągu na stację Białystok, stację docelową pociągu, na który skomunikowanie zostało utracone oraz godzinę jego odjazdu ze stacji Białystok.

Szepietowo p. 5:05, Suwałki o. 4:56

Kuźnica Białostocka p. 6:06, Szepietowo 6:04

Łapy p 13:01, Kuźnica Białostocka o. 12:27

Szepietowo p 15:33, Kuźnica Białostocka o. 15:23

Ełk p. 16:34, Kuźnica Białostocka o. 16:33

Szepietowo p. 16:45, Kuźnica Białostocka 16:33

Szepietowa p. 16:45, Grajewo 16:45

Czeremcha p. 17:19, Szepietowo o. 17:07

Szepietowo p 17:56, Czeremcha o 17:40

Ełk p. 18:12, Czeremcha o. 17:40

Kuźnica Białostocka p 18:51 Szepietowo o. 18:45” – przedstawia swoje spostrzeżenia Piotr Figiel, wiceprezes Fundacji Nowe Spojrzenie.

Pismo i informacje jak to wygląda dla podróżnego, pan Piotr przesłał także Przewozom Regionalnym w Białymstoku. Jak widać z tego co cytowaliśmy powyżej, pasażerowie będą mieć trudności w przesiadkach głównie w trakcie porannego i popołudniowego szczytu. Na razie jednak nasza spółka kolejowa nie zmieniła rozkładów jazdy. Będziemy się dowiadywać, kiedy, albo czy w ogóle, ma zamiar tak dopasować godziny przyjazdów i odjazdów, żeby pociągi faktycznie były ze sobą skomunikowane i pasażerowie nie musieli czekać po kilka godzin na następne połączenie.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Reklama

Nowy rozkład jazdy pociągów jest problematyczny komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez ddb24.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Grupa Optima Sp. z o.o. z siedzibą w Białystok 15-866, Zagumienna 9/1/47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"