Wiadomości, program Polski Wschodniej będzie walczył Krzysztof Jurgiel - zdjęcie, fotografia

W nowym Parlamencie Europejskim trzeba będzie powalczyć o pieniądze dla Polski. Nasz region powinien być najbardziej zainteresowany pozyskaniem nowych funduszy na program Polski Wschodniej, w tym w szczególności dla obszarów rolnictwa. Właśnie na tym będzie chciał się skupić poseł Krzysztof Jurgiel.

Jako były prezydent Miasta Białegostoku, który przygotował program rozwoju stolicy Podlasia, z którego korzysta jeszcze do tej pory obecny prezydent, ale także później parlamentarzysta i minister odpowiedzialny za rolnictwo w Polsce – Krzysztof Jurgiel musiał i współpracował z różnymi środowiskami oraz gremiami. Jak twierdzi, ma doświadczenie w zakresie współpracy Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej oraz rządu z organami unijnymi w obszarze rolnictwa i rozwoju wsi oraz polityki spójności. Najbardziej intensywnym okresem takiej pracy były lata 2015-2018, kiedy Krzysztof Jurgiel pełnił funkcję konstytucyjnego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Spotkałem się z ponad stoma ministrami – oczywiście liczę też podwójne spotkania – w zakresie udostępniania rynków rolnych i podpisywania umów międzynarodowych dotyczących współpracy właśnie między resortami rolnictwa Polski i innych państw, między innymi Chin, Japonii czy Włoch. Tak, że w wyniku tej pracy trzyletniej udostępniliśmy prawie 30 rynków rolnych, co spowodowało oczywiście wzrost eksportu i zwiększenie opłacalności produkcji rolnej – przekazał minister Krzysztof Jurgiel.

Chciał w ten sposób przekazać, że posiada duże doświadczenie w pracy na polu międzynarodowym. A są to kompetencje niezbędne do pracy w Parlamencie Europejskim, które ocenił pozytywnie zarówno prezes PiS Jarosław Kaczyński jak też i Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodał minister Jurgiel, to przede wszystkim te kompetencje przesądziły o tym, że znalazł się na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Bo chodzi o to, aby rozpoczęte prace kontynuować.

Jednym z programów, który jest obecnie realizowany w Polsce, a został przygotowany jeszcze przez ministra rolnictwa w osobie Krzysztofa Jurgiela, jest program rozwoju polskiej wsi. Przygotowywany we współpracy z ministrem Jurgielem był również program reformy polityki rolnej oraz polityki spójności, które są wdrażane, a będzie potrzeba ich kontynuacji. Już po wyborach do Parlamentu Europejskiego nowa izba jak też i Komisja Europejska będzie decydowała o jego kształcie. Zatem zadaniem, jakie stawia przed sobą Krzysztof Jurgiel, to dopilnowanie, aby do Polski trafiły duże środki na ten cel.

- Teraz będę zabiegał wspólnie z naszym rządem o nowy program dla Polski Wschodniej, ale chciałbym aby był więcej finansowo wsparty – tłumaczył minister Jurgiel.

- Myślę, że minister Jurgiel dał się poznać jako bardzo pracowity poseł, wcześniej minister, a jeszcze wcześniej jako Prezydent Miasta Białegostoku. Powstał specjalny plan dla wsi i nie oszukujmy się – to jest plan, który został wypracowany za czasów pana ministra Jurgiela. Ten plan jest obecnie wdrażany w życie, ale wiadomo, że aby go wdrożyć w życie, potrzebne są na to środki finansowe i nie ukrywajmy – środki finansowe z Unii Europejskiej – poinformował poseł PiS Kazimierz Gwiazdowski.

Podlascy politycy Prawa i Sprawiedliwości zgadzają się z tym, że poseł Jurgiel jest kompetentnym politykiem, który poradzi sobie w Parlamencie Europejskim. Podkreślali przede wszystkim fakt jego pracowitości, jak też i wymagania, włącznie z tym, że Krzysztof Jurgiel wymaga dużo sam od siebie, a potem od innych. Zapewnili o swoim wsparciu i współpracy z nim na linii Polska – Bruksela.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

O nowy program dla Polski Wschodniej będzie walczył Krzysztof Jurgiel komentarze opinie

  • gość 2019-03-22 10:41:49

    Zamiast obiecywać może Pan Jurgiel pochwalił by się co dotychczas zrobił dla Podlasia.

  • gość 2019-03-22 14:14:34

    Tak, szczególne umiejętności w ramach reformy rynku cukru

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama