O ochronie ptaków na kolejny spotkaniu z cyklu: „Popołudniowa kawa z mlekiem”

Wiadomości, ochronie ptaków kolejny spotkaniu cyklu „Popołudniowa mlekiem” - zdjęcie, fotografia
LIS 14
Wydział Biologii UwB przy ul. Ciołkowskiego (aula 2003) godz: 17:00

Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu “Popołudniowa kawka z mlekiem”. Odbędzie się ono 14 listopada 2019 r. o godzinie 17.00. w siedzibie wydziału przy ul. Ciołkowskiego (aula 2003). Tym razem tematem będzie ochrona ptaków w kontekście nauki.

Jak mówią organizatorzy, czynna ochrona ptaków nastawiona jest najczęściej na poprawę stanu populacji rzadkich lub zagrożonych gatunków. Jednak prowadząc zabiegi ochroniarskie można przy okazji dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy o tych zwierzętach. W ten sposób nauka staje nieodłączną częścią wielu projektów związanych z ochroną, a zdobyta wiedza pozwala z kolei wprowadzać bardziej efektywne metody działań ochronnych. Uczestnicy spotkania będą się mogli o tym przekonać na przykładzie projektów dotyczących bociana białego i głuszca.

W tym sezonie „Popołudniowa kawka z mlekiem” zmieni nieco swoją formułę. Oprócz popularnonaukowych wykładów i prezentacji w programie spotkań znajdą się „Cykliczne opowieści przy kawce”.

- Będziemy czarować miłośników ptaków obrazem, dźwiękiem, a przede wszystkim słowem, ponieważ naszymi gośćmi będą publicyści, pisarze, fotograficy, filmowcy, podróżnicy – zapowiada dr Krzysztof Deoniziak z Wydziału Biologii UwB. – Na dobry początek zapraszamy na spotkanie ze Stanisławem Łubieńskim, pisarzem i publicystą, który za książkę „Dwanaście srok za ogon” otrzymał Nagrodę Nike Czytelników 2017. Tych, którzy jeszcze nie wiedzą co ma wspólnego James Bond z ornitologią, zachęcamy serdecznie do lektury.

Cykl „Popołudniowa kawka z mlekiem” ma już swoją stronę internetową: http://kawka.uwb.edu.pl/.

- Można na niej znaleźć aktualne informacje i zapowiedzi, ale również prześledzić co działo się na kolejnych spotkaniach od 2017 roku. Pewne kwestie pozostają niezmienne, czyli konkursy z nagrodami, ptasie mleczko i kawa, a przede wszystkim świetne towarzystwo – zachęca dr Deoniziak.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

(Źródło i foto: UwB/ oprac. Cezarion)

O ochronie ptaków na kolejny spotkaniu z cyklu: „Popołudniowa kawa z mlekiem” komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama