2°C bezchmurnie

Obietnice padły. Dworzec w Łapach przejdzie remont

Wiadomości, Obietnice padły Dworzec Łapach przejdzie remont - zdjęcie, fotografia

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Białymstoku (5 października) prezes Jarosław Kaczyński po raz kolejny potwierdził wcześniejsze zapowiedzi m.in. premiera RP Mateusza Morawieckiego dotyczące planów włączenie modernizacji m.in. dworca w Łapach do inwestycji kolejowych, o co od dłuższego czasu zabiegają łapskie władze samorządowe. Inwestycje kolejowe w piętnastu dworcach na terenie województwa podlaskiego, w tym w Łapach mają być zrealizowana przy wsparciu rządu.

Łapski samorząd przejął od PKP wymagający remontu dworzec w listopadzie 2013 r. W wielu miastach w Polsce dworce były przekazywane samorządom, ale po modernizacji. W efekcie decyzji ówczesnych władz na stanie gminy znalazł się obiekt z przeznaczeniem na zadania własne z zakresu transportu, bez możliwości zbycia i z obowiązkami, co do zapewnienia warunków do funkcjonowania potężnej i bardzo wymagającej infrastruktury teletechnicznej kolei.

Dworzec kolejowy jest częścią infrastruktury kolejowej i w związku z tym jego remont powinien być włączony do inwestycji kolejowych – o tym obecne władze samorządowe usiłują przekonać od dłuższego czasu zarządców PKP. Słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego, a wcześniej premiera Mateusza Morawieckiego potwierdzają, że jest tego zrozumienie w rządzie. Remont  dworca w Łapach odbędzie się przy wsparciu rządu.

W ramach „Dobrego programu” dla województwa podlaskiego przedstawionego podczas spotkania polityków PiS w Białymstoku poza modernizacją dworców ze wsparciem rządu w Łapach mają być tez budowane mieszkania+. Oprócz Łap wymieniono jeszcze Suwałki, Łomżę, Białystok i Grajewo. Program Mieszkanie+ zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem dla osób mniej zamożnych, których nie stać na kredyt hipoteczny, jednakże ich zarobki są zbyt wysokie, aby mogli otrzymać mieszkanie komunalne.

(Źródło i foto: lapy.pl/ oprac. Cezarion)


Obietnice padły. Dworzec w Łapach przejdzie remont komentarze opinie

  • gość 2018-10-13 18:02:12

    Głupota polityków jest bezgraniczna , jak można panie Morawiecki finansować budowę jakiegoś budynku ze środków przeznaczonych na kolej. Czy w Łapach może jest jakieś centrum przesiadkowe ,nie tory biegnę z lewej do prawej i to wszystko na co tam ma ktoś czekać na tym dworcu tym bardziej ,że w nocy nic nie jeździ. Brak słów za te pieniądze lepiej przebudować przejazd kolejowy na drodze , przecież całkiem niedawno cała linia stała z powodu wypadku drogowego. Ale co tam to nie ważne , ważny nowy budynek Morawiecki chlapnął jęzorem, kaczor zatwierdził a podróżni zamiast jeździć niech siedzą na dworcu.Politycy to jednak debile.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-14 09:18:14

    I to jest fakt. "Dworzec kolejowy jest częścią infrastruktury kolejowej i w związku z tym jego remont powinien być włączony do inwestycji kolejowych...Słowa Kaczyńskiego i Morawieckiego potwierdzają, że jest tego zrozumienie w rządzie". Wyjątkowe tumany doznały olśnienia i zrozumiały oczywistość.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl