-0°C bezchmurnie

Obywatel Gie Żet: 12 listopada – obchody dnia chały

Blogi, Obywatel listopada obchody chały - zdjęcie, fotografia

Od 7 listopada będzie posiedzenie sejmu. Potrwa od środy do piątku. Doskonałą wiadomością jest harmonogram, który przewiduje, że na samym początku posłowie zajmą się tym, czy 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. Projekt ustawy wrócił już z senatu. Zatem bez przeszkód zostanie ustalone czy w ogóle, i na jakich zasadach.

Dzięki temu pracownicy będą już na 5 dni przed poniedziałkiem wiedzieli, czy przyjść do pracy, czy też nie. Pracodawcy na 5 dni wcześniej będą wiedzieli, czy zarobią w listopadzie o 5% mniej i będą mogli zająć się korektami w listopadowych budżetach.

Zapisani na operacje będę już na 5 dni wcześniej wiedzieli, czy po 2 latach oczekiwania będą mieli zabieg, czy nie.

Lekarze, jeśli jednak zabiegi będą, na 5 dni wcześniej będą wiedzieli, czy dzieci będą w szkołach i przedszkolach, czy trzeba je będzie wziąć i zająć czymś na sali operacyjnej.

Przedsiębiorcy z podpisanymi terminowymi kontraktami będą na 5 dni wcześniej wiedzieli, czy spóźnią się z realizacją i czy trzeba negocjować nowe terminy.

Jadący TIR-ami z Kazachstanu będą na 5 dni wcześniej wiedzieli, czy ktokolwiek odbierze ich ładunek, czy będą musieli dzień czekać.

Obcokrajowcy, którzy kupili bilety lotnicze, żeby podpisać w Polsce umowę, na 5 dni wcześniej dowiedzą się, czy sprawę załatwią, czy muszą odkręcać rezerwację i umawiać na nowy termin.

Ci którzy zostali wezwani do sądu, na 5 dni wcześniej dowiedzą się, czy mają się stawić, czy jednak nie.

Sędziowie będą mieli aż 5 dni na reorganizację grafika spraw i powiadomienie zainteresowanych.

Rozpierducha, jaką zafundowali nam posłowie PiS jest przeogromna. Zapewne nie dotyka zbytnio szarego pracownika, który nie ma powodu się nie cieszyć, ale z punktu widzenia biznesu, organizacji, struktur, zarządzania, czegokolwiek bardziej skomplikowanego niż mózgownice posłów, jest przejawem karykaturalnego debilizmu. Ustawa skrajnie nieodpowiedzialna, nie szanująca swoich obywateli. Dla mnie osobiście jest to potwarz. Nie zdajecie sobie sprawy, jakie mam szczęście (i w jakim jestem stresie), że swoje zobowiązania, o których z obiecującym partnerem biznesowym rozmawiałem od tygodni, że skończę je w akceptowalnej przez odbiorcę części prawdopodobnie do 9 listopada. Powtórzę: dla pracownika fajnie, ale w Polsce mamy nieco więcej mieszkańców niż tylko pracownicy. Proszę tych, którzy popierają posunięcie władz, żeby zrozumieli, że takie rzeczy ogłasza się rok wcześniej, a nie wsadza nagle patyk w zorganizowane mrowisko, grzebie, grzebie i mówi: a teraz posprzątajcie. Nie ma najmniejszych szans, żeby mądrale przygotowali dokładne wytyczne oraz szczegółowe interpretacje przepisu. Czy jak kiosk z napojami jest w szpitalu, to obowiązuje go wyjątek o służbie zdrowia, czy reguła o handlu? A wynajem sprzętu ortopedycznego? A dwufunkcyjny lekarz-kapitan na statku? Bur-del.

Obelżywe traktowanie przedsiębiorców przez sejm, senat i zapewne prezydenta kryje się również w tym, że jeśli oni ustalą dzień wolny, to nie oni poniosą tego koszty, tylko my (min. 120 zł za każdego pracownika). Zapłacimy za ich fantazję, wielkopaństwo i aspirację bycia jak Piłsudski. Gdyby chociaż mieli na tyle przyzwoitości, żeby podzielić się kosztami, żeby w listopadzie zmniejszyć podatki o 60 zł za osobę, znalazłoby się miejsce na szacunek dla rządzących i nie używanie ostrych słów.

Dodatkowym, oprócz utraty pieniędzy, bólem jest dezorganizacja i zużywanie energii, żeby poukładać to, co rządzący pomieszali. Stabilność zasad jest kluczowym warunkiem rozwoju i działania firm. Nie powinno się tak drastycznie niwelować głupią zachcianką niekiedy wielomiesięcznych planów. 2 mln osób będzie się teraz przez „wolny” poniedziałek naradzało, jak przeskoczyć rzuconą kłodę.

Na pociechę mogę jedynie dodać, że Stalin mordował prywatną przedsiębiorczość, a nasi tylko katują.

(Obywatel Gie Żet: Foto: Piotr Walczak)


Obywatel Gie Żet: 12 listopada – obchody dnia chały komentarze opinie

  • Racja - niezalogowany 2018-11-07 19:05:07

    Racja, dobrze napisane.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl