7°C całkowite zachmurzenie

Obywatel Gie Żet: Dlaczego PiS tak słabo wypadł

Blogi, Obywatel Dlaczego słabo wypadł - zdjęcie, fotografia

PiS w Białymstoku wypadł słabiej niż mógł i są ku temu ewidentne powody. Przede wszystkim powodem przegranej był Jacek Żalek, a jeszcze głębiej sięgając, panowie Gowin i Kaczyński. Co to za chory umysł wymyślił, żeby tak bezwzględnie testować lojalność swojego elektoratu?! Za mało chyba pozostaje wierny i trzeba było szeregi przerzedzić, żeby pozostali tylko ci, co gotowi w ogień iść.

1. Jeżeli aspirujący do prezydentury chce okazać, że kocha „swoje” miasto, to zapisuje się też jako kandydat do rady miasta, jak wszyscy inni pretendenci do pracy przy Słonimskiej. Jest to posunięcie przy obecnej ordynacji nie tylko taktyczne, bo PiS mógłby mieć przynajmniej jednego radnego w ten prosty sposób więcej, ale również moralne. Nie wierzę kandydatowi, który gotów jest służyć społeczeństwu tylko wtedy, kiedy będzie prezydentem. Kiedy już radnym, to „eeee... nie opyla się, wolę Warszawę”. Śmierdzi obłudą do linii Bugu.

2. Partyjniactwo wyszło w całej okazałości. Przywieziono nam faceta powszechnie w mieście nie akceptowanego. Bo tak ustaliła wierchuszka. Myśmy byli zapłatą za spójność prawicowej koalicji. Chyba niewiele potrzeba, żeby odczytać pański gest prezesów, że mają białostoczan w głębokim... dołku. Tym pod plecami. O tyle karygodne, że pan Jacek nie miał też wcale gorącego poparcia lokalnego PiS-u. To tak jakby pan Kaczyński z panem Gowinem wytargowali za plecami społeczeństwa i działaczy miejscowych, że do Gdańska dadzą pomarańcze, do Krakowa zawiozą banany, a do Białegostoku przytargają żółtaczkę.

3. Gdybym umiał rysować, już na początku kampanii chodziła mi po głowie karykatura, w której chętni na główny fotel byli ptakami. Nie muszę tłumaczyć, kogo oznaczałby paw, ale był tam też gołąbek Jacuś, który co kilka minut podlatywał, żeby pawia obesrywać. Dokładnie tak wyglądała kampania PiS. Nikt inny nie uciekał się tak wytrwale do negatywnej propagandy.

4. Jacek Żalek, jeśli się go posłuchało raz, nie trzeba było więcej. Recytacja wciąż tych samych słów, bez względu na treść stawianych pytań. Przerastało moje wyobrażenia, jak ciężko mieliby z nim urzędnicy, gdyby wygrał. Zero konkretów, dużo mechanicznych powtórzeń.

5. Przykre były aluzje, że jak wygra poseł Żalek, to w mieście powstanie fabryka, biurowce, kombinaty, a wszystko to dzięki obietnicom członków rządu. Czy oznacza to, że jak pan Jacek nie wygrał, to co, teraz fabryki nie powstaną? Oczywiście spłycam refleksję do poziomu oryginalnego przekazu. Ludzie myślący zauważyli, że żaden minister nic nie obiecał, za to pokazywali, że każde miasto i gmina mogą aspirować do uczestnictwa w rządowych projektach.

6. Wydaje mi się, że nie bez znaczenia jest też napięcie w zaufaniu do rządu i jego aparatów. Raczej nie dla osób „młodych, wykształconych” jest główne medium władz, czyli TVP1, które obecnie w najbardziej zniekształcony sposób pokazuje rzeczywistość spośród wszystkich krajowych nadawców. Nie da się tego nie zauważyć.

Dla mnie osobiście to, co robił PiS w Białymstoku było upokarzające. Dla innych białostoczan zapewne też. Smrodek przylgnął bez wątpienia i do radnych i list z logiem stylizowanego orzełka. W mojej opinii stąd też tak dobry wynik KO.

Najgorzej, że nie wierzę w odnowę i skruchę partii i spodziewam ciągu dalszego.

// nie miałem trafniejszego zdjęcia, przepraszam

(Obywatel Gie Żet)


Obywatel Gie Żet: Dlaczego PiS tak słabo wypadł komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 19:56:19

  Kandydat PiS był za mało pracowity to fakt. Ale skoro był kandydatem to niech doły PiS i sponsor kontr-kandydata trzeciego ma pretensje do siebie, że grał na trzeciego a nie na kandydata PiS. Zakiwaliscie się sami, bo woleliscie wybrzydzać na Żalka i grać przeciw decyzji Kaczynskiego zamiast spiąć pośladki i działać razem. Przynajmniej utrzymali byście przewagę w Radzie Miasta. No to teraz nie palczcie, że wam plany miejscowe nie będą pasować. W Radzie przegraliście na własne życzenie, bo jasno daliście do zrozumienia wyborcom, że sami nie akceptujecie Żalka na dłuuuuuugo przed wyborami. Wtedy przegraliście.

 • Tomasz g. - niezalogowany 2018-10-31 08:31:11

  I całe szczęście że ci "panowie" nie wygrali . Choć jedną dobrą informacja na Podlasiu. Zaloguj mi jest tylko sejmiku wojewodzkiego, że pustaki w niej zasiadają

 • gość 2018-10-31 12:48:14

  głosujesz na Nikitorowicza a dostajesz Dworzańskiego. taki bonus

 • gość 2018-10-31 15:37:38

  Szkoda ,że nie publikowaliście takich tekstów przed wyborami. Wszyscy mówili ,że żalek sie nie nadaje to kto go wystawił, powinien przepaść w otchłani razem z żalkiem.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 10:39:44

  Mam nadzieję, że w przyszłym roku Wyborcy rozliczą rządy PiS-u i ich kłamstwa oraz upadek roli Polski w stosunkach międzynarodowych!!!

 • Ten gość - niezalogowany 2018-11-03 06:05:38

  Wszyscy mamy nadzieje..

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl