Obywatel Gie Żet: Najważniejsze wybory od 1989

Blogi, Obywatel Najważniejsze wybory - zdjęcie, fotografia

Uwaga! Tekst poniższy powstał na kilka dni przed wyborami. Jednak jego przekaz wcale się nie zdezaktualizował. Wprost przeciwnie, daje wiele do myślenia. Dlatego zamieszczamy bardzo ciekawy wpis Obywatela Gie Żet.

Polityczni przodownicy, największe partyjne tuzy, nie bacząc na wcześniejsze różnice w poglądach wołają jednym głosem: najbliższe wybory są najważniejsze od 1989 roku! Jest to poniekąd prawda, ale do pełnej zgody wymaganych jest kilka wyjaśnień.

Dla mnie i pewnie dla większości z Was najbliższe wybory nie mają żadnego istotnego znaczenia. Osobiście nawet wyrażę rozterkę, że każde następne wydają mi się coraz mniej ważne. Pewnie dlatego, że nie bawi mnie już typowanie co kilka lat nowych dyktatorów, którzy po akcie demokratycznym pozostają bezkarni, robią co chcą, a skupiają się przede wszystkim na podtrzymaniu władzy dla własnej formacji. Gotowi są przy tym na przykład na osiodłanie najciężej pracujących, żeby zarabiali na wabiki na większość, usidlenie lub przekupienie mediów, żeby dla nich robiły ładną gębę, wyciąganie na wierzch zrealizowanych obietnic wyborczych i jednoczesne cudowanie za plecami szaleństw, których perfidnie nie ujawnili w żadnej kampanii i nie ostrzegli że je zamierzają. Spostrzeżenie dotyczy wszystkich rządów po kolei. Na ten moment nawet boję się głosować, bo doświadczenie ostrzega, że za każdą różowiutką, ponętną zapowiedzią w programie oficjalnym, czają się mroczne kołduny ukrytych konsekwencji. I coś czuję, że dotkną właśnie mnie.

Dla większości z nas 13 października 2019 nie jest niedzielą specjalnie wyjątkową. Skąd więc twierdzenia o doniosłości tego dnia? Ano z innych punktów widzenia. Kandydaci siedzą jak na szpilkach i czekają na wyrok lub koronację. Ciężko takie napięcie wytrzymać. Nie można się zatem dziwić, że rozkład poparcia ma dla nich bardzo wielkie znaczenie i mocno przeżywają przygotowania.

Wspomniany na wstępie zwrot słychać przy każdych wyborach, co już powinno wzbudzać podejrzenia. Jeżeli i Wam coś się nie zgadza w stwierdzeniach, że „najbliższe wybory są najważniejsze od 1989”, wszystko stanie się zrozumiałe, jeśli odczyta się je, nie pomijając skrótów myślowych (nie mam pojęcia, czemu autorzy je opuszczają). Polityczni przodownicy, największe partyjne tuzy mówią w rzeczywistości tak: „To najważniejsze [dla mnie, w tym momencie] wybory od 1989 roku”. Równie dobrze mógłby to być rok 1410. Dodany w kwadratowych nawiasach zwrot czyni hasło obiektywnie prawdziwym.

Prawda, że teraz jaśniej?

(Obywatel Gie Żet)

Obywatel Gie Żet: Najważniejsze wybory od 1989 komentarze opinie

  • Gośćja duch puszczy. - niezalogowany 2019-10-16 00:15:21

    A potem dowiadujemy się że osoby które mianują siebie narodowościowcami głosują na SLD lub POKO do senatu. I te wybory były najważniejsze. Albo Polska katolicka albo LGBT i szczaw z mirabelkami.
    Tragedia. Jak mawiał Pilsudski : - Naród cudowny tylko ludzie kurwy.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama