Od dziś na plaży miejskiej startuje turniej Plaża Open

Sport, dziś plaży miejskiej startuje turniej Plaża - zdjęcie, fotografia
LIP 26
Plaża Dojlidy godz: 09:00

W weekend (26-28 czerwca) na Dojlidach zobaczymy czołówkę siatkarzy i siatkarek plażowych, które będą rywalizować o Puchar Polski. Na sympatyków tej dyscypliny czekają nie tylko sportowe emocje.

Po zmaganiach w Zamościu, Mysłowicach, Łodzi i Rybniku przyszedł czas na wielki finał cyklu turniejów w siatkówce plażowej. Od piątku do niedzieli w Białymstoku odbędzie się piąta i najbardziej emocjonująca, bo finałowa odsłona cyklu Plaża Open 2019. Zawodnicy i zawodniczki, oprócz zaszczytnego tytułu zdobywców Pucharu Polski, mają do wygrania nagrody finansowe, które w obu kategoriach w sumie wynoszą 33 tys. zł.

Po raz kolejny miejska plaża na Dojlidach będzie areną rywalizacji w ogólnopolskich zawodach siatkówki plażowej. Zapraszam mieszkańców Białegostoku do kibicowania najlepszym polskim zawodnikom tej dyscypliny – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Na turniejowych listach startowych widnieją m.in. reprezentantki Polski Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska, które na co dzień rywalizują na zawodach rangi World Tour, czyli Pucharu Świata. W turnieju męskim wystąpią liderzy rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Siatkarscy kibice z Białegostoku powinni kojarzyć Marcina Ociepskiego, który na hali reprezentuje barwy BAS-u Białystok.

Finał turnieju odbywa się na Dojlidach dzięki internautom. To oni w głosowaniu na Facebooku wybrali Białystok na gospodarza tych zmagań. W tym roku Plaża Open obchodzi ważny jubileusz – organizowana jest już po raz dziesiąty. Na Dojlidach gości już po raz piąty. Po sobotnich zmaganiach przyjdzie czas na podsumowania. Na gali w klubie Fama wyróżnione zostaną osoby zaangażowane w tworzenie tego największego cyklu siatkówki plażowej w Polsce.

Finałowe mecze odbędą się w niedzielę (28 lipca) i będą transmitowane w TVP Sport. Podczas zawodów na plażowiczów i kibiców będą czekały dodatkowe atrakcje. Na boisku wypełnionym wodą odbędą się mecze siatkówki i piłki nożnej na wodzie. Nowością jest strefa spa z sauną, jacuzzi oraz kriokomorą. Będzie zabawa w kręgle, rodzinna mega gra planszową czy zawody w zakładaniu na czas zmrożonych koszulek.

Dodatkowo w sobotę (27 lipca) na boiskach Zespołu Szkół Elektrycznych przy Al. 1000-lecia Państwa Polskiego 14 rozegrany zostanie amatorski Turniej Pocieszenia Plaży Open. Zgłoszenia przyjmowane są e-mailowo: [email protected]. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 9.30, a pierwszy gwizdek meczowy zabrzmi o godz. 10.00.

Program:

26 lipca (piątek)

godz. 9.00-19.00 – eliminacje do turnieju głównego

27 lipca (sobota)

godz. 9.00-19.00 – turniej główny

28 lipca (niedziela)

od godz. 8.00 – ćwierćfinały i półfinały

godz. 9.45 – mecze o III miejsce

godz. 10.45 – finał kobiet (transmisja TVP Sport)

godz. 11.45 – finał mężczyzn (transmisja TVP Sport)

Plażę Open organizuje firma BDB Event we współpracy z Białostockim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Cezarion)

Od dziś na plaży miejskiej startuje turniej Plaża Open komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama