1°C całkowite zachmurzenie

Od dziś w Białymstoku dusza się rusza

Kiedy: 2017-10-18 , godzina: 17:30

Styl życia, dziś Białymstoku dusza rusza - zdjęcie, fotografia

Od 18 do 22 października br. odbędzie się w Białymstoku po raz drugi Festiwal Pozytywny "Dusza się rusza". W jego ramach odbędzie się kilkanaście wydarzeń, dzięki którym mieszkańcy naszego miasta będą mogli zadbać o siebie i swoje zdrowie psychiczne u progu jesieni.

Wśród propozycji są m.in. wykłady i warsztaty psychologiczne, warsztaty tańca, pokazy filmów z dyskusjami, warsztaty mindfulness. Wszystkie te imprezy mają służyć motywacji mieszkańców Białegostoku do poszukiwania wartościowych sposobów rozwijania siebie, ważnych relacji, odkrywania swojego potencjału i poszerzania wiedzy na temat zdrowia psychicznego.

- Zależy nam, aby pokazać, jak niewiele trzeba, by poradzić sobie z obniżonym nastrojem, brakiem energii czy jesienną chandrą. Od tego właśnie zaczyna się profilaktyka depresji, ale też troska o zdrowie, aby cieszyć się życiem w każdym jego przejawie – przekonuje Wioletta Kujawa -Brzezińska, psychoterapeutka Pracowni Integra, która jest partnerem merytorycznym  wydarzenia.

Dzięki wsparciu środowiska białostockich psychoterapeutów oraz Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta wszystkie imprezy są bezpłatne.

- Wystarczy na nie tylko się zapisać przez nasza stronę internetową – dodaje Wioletta Kujawa- Brzezińska.

Termin imprezy nie jest przypadkowy. Festiwal pozytywny „Dusza się rusza” odbywa się w ścisłym związku ze Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego. Organizatorom zależy nie tylko na upowszechnianiu wiedzy nt. zdrowia psychicznego, ale przede wszystkim na  czynnym praktykowaniu aktywności, które je wzmacniają i budowaniu przekonań o dostępności takich działań wśród mieszkańców Białegostoku. Zgodnie z przekonaniem, że to, co jest przeżywane i doświadczane samodzielnie ma istotny wpływ na jakość funkcjonowania psychiki jednostki.

Pełen kalendarz imprez na Festiwalu Pozytywnym „Dusza się rusza” można znaleźć na stronie www.duszasierusza.pl

Szczegółowy harmonogram zamieszczamy także do pobrania. Jest dostępny w załączniku bezpośrednio pod artykułem.

(BL)Od dziś w Białymstoku dusza się rusza komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl