Od piątku trwa rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich

Wiadomości, piątku rekrutacja uzupełniająca szkół średnich - zdjęcie, fotografia

Absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów, którzy nie zakwalifikowali się do szkół ponadpodstawowych w naborze zasadniczym od minionego piątku (12 lipca) biorą udział w rekrutacji uzupełniającej. Do dyspozycji mają 1100 miejsc w placówkach prowadzonych przez Miasto Białystok.

Po przeanalizowaniu liczby wolnych miejsc w białostockich szkołach ponadpodstawowych, po zakończeniu rekrutacji zasadniczej, pozostało ich 851. W tym 419 – dla absolwentów szkół podstawowych i 432 – dla absolwentów gimnazjów.

Liczba wolnych miejsc po pierwszym etapie naboru oznacza, że dość precyzyjnie zaplanowaliśmy liczbę oddziałów dostępnych w rekrutacji podwójnego rocznika. Z myślą o kandydatach jeszcze uczestniczących w rekrutacji udostępniamy też ok. 250 nowych wolnych miejsc w dodatkowo tworzonych oddziałach – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Dokładnie 249 nowych miejsc (108 dla absolwentów szkół podstawowych i 141 dla absolwentów gimnazjów) powstanie w nowych oddziałach w następujących placówkach:

1. dla absolwentów szkół podstawowych:

- oddział w technikum oraz oddział mistrzostwa sportowego (piłka nożna chłopców i dziewcząt) w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku,

- oddział sportowy w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku,

- oddział elektryk/elektronik w Branżowej Szkole I stopnia Nr 1 w Zespole Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku.

2. dla absolwentów gimnazjów:

- oddział psychologiczny w X Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku,

- dwie grupy w oddziałach społeczno-językowym i robotycznym w XIII Liceum Ogólnokształcącym (Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Marii Konopnickiej w Białymstoku),

- oddział elektryk/elektronik w Branżowej Szkole I stopnia Nr 1 w Zespole Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku,

- oddział kucharz/cukiernik w Branżowej Szkole I stopnia Nr 4 w Zespole Szkół Gastronomicznych w Białymstoku,

- oddział mistrzostwa sportowego w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku.

W rekrutacji uzupełniającej przygotowano łącznie 1100 miejsc: 527 miejsc dla absolwentów szkół podstawowych (w tym 246 w liceach ogólnokształcących, 149 w technikach, 132 w szkołach branżowych). Natomiast 573 miejsca przygotowano dla absolwentów gimnazjów (w tym 279 w liceach ogólnokształcących, 157 w technikach, 137 w szkołach branżowych).

W rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020 wzięło udział 8700 kandydatów. Do tej pory przyjętych zostało 7081, natomiast nieprzyjętych – 956 (bez uwzględnienia tych, którzy nie potwierdzili woli nauki w szkole, do której zostali zakwalifikowani). 663 osoby nie potwierdziły woli nauki w szkole, do której je zakwalifikowano.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Cezarion)

Od piątku trwa rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama