Kultura, będzie trwał Salon Maturzystów - zdjęcie, fotografia

W poniedziałek (9 września) w Białymstoku Politechnika Białostocka zaprezentuje się na Salonach Maturzystów. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska między innymi Politechniki Białostockiej na Białostockim Salonie Maturzystów. Tegoroczna edycja tych popularnych targów edukacyjnych odbędzie się na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego.

Wrzesień to miesiąc, w którym uczniowie klas maturalnych deklarują, jakie przedmioty będą zdawać podczas egzaminów dojrzałości w 2020 roku, a tym samym podejmują decyzję o wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Wybór może ułatwić poznanie ofert edukacyjnych szkół wyższych, wymagań stawianych kandydatom podczas rekrutacji, czy sposobów na zebranie jak najwyższej punktacji we wzorach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni. Tego wszystkiego można dowiedzieć się na stoiskach uczelni podczas targów.

Salony Maturzystów fundacja edukacyjna Perspektywy organizuje z myślą o uczniach ostatnich klas szkół średnich, ale także dla ich nauczycieli, doradców zawodowych oraz rodziców. Targi powinni odwiedzić też wszyscy poszukujący odpowiedzi na pytania: jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Odpowiedzi na te pytania udzielą w swoich prezentacjach specjaliści z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

Na stoisku Politechniki Białostockiej zainteresowani znajdą rzetelną informację o oferowanych kierunkach kształcenia, o zasadach rekrutacji, "konkursowych" sposobach zdobycia indeksu na Uczelnię, czy  o kursach przygotowujących do matury. Odwiedzający  będą mogli założyć gogle Oculus Rift i wybrać się na wirtualny spacer po naszych wydziałach. Goście Salonu będą też mogli porozmawiać o tym, jak nasi studenci rozwijają swoje pasje. M.in. spotkać się będzie można ze studentami Wydziału Mechanicznego - konstruktorami bolidów Formula Student. Nasi studenci i ich wyścigowe auta będą czekać na odwiedzających przed wejściem na targi edukacyjne.

W miniony piątek, Politechnika Białostocka prezentowała się w Olsztynie. Tam trzy białostockie uczelnie zjednoczyły siły pod wspólnym hasłem "Studiuj w Białymstoku". Obok PB, do studiowania w stolicy Podlasia zachęcali także reprezentanci Uniwersytetu w Białymstoku oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Podobnie prezentować się będzie stolica regionu na Salonach Maturzystów  w Warszawie - 12-13 września oraz w Lublinie - 26-27 września. Taka wspólna prezentacja to część kampanii finansowanej przez Prezydenta Białegostoku, promującej Białystok jako ośrodek akademicki i dobre miejsce do studiowania.

Spotkajmy się na Białostockim Salonie Maturzystów 2019!

Uniwersytet w Białymstoku

Instytut Chemii, ul. Ciołkowskiego 1K

9 września, godz. 9.00 - 15.00

(Źródło i foto: PB/ oprac. Kalina)

Od rana będzie trwał Salon Maturzystów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama