14°C bezchmurnie

Od rogatek do rogatek Białystok cały biały

Wiadomości, rogatek rogatek Białystok cały biały - zdjęcie, fotografia

Z tego powodu, że Białystok jest dziś cały biały nie cieszą się nawet najbardziej radykalni rasiści. Śnieg przykrył ulice, chodniki i parkingi. Jest ślisko i dość długo nie było komu sprzątać. Szybko pojawiły się pierwsze korki.

Białostoczanie postali sobie w korkach dziś rano. Ale tym razem powodem nie był genialny system zarządzania ruchem, tylko śnieg. Ulice bardzo szybko pokryły się białym puchem. Z tym, że nie to było najgorsze. Śnieg zaczął zamarzać i na jezdniach pojawiła się najgroźniejsza dla kierowców tak zwana „szklanka”. Jeździło się i nadal się jeździ bardzo źle, mimo że na ulice wyjechał w końcu odpowiedni sprzęt.

Niestety, przez kilka godzin, kierowcy nie mając innego wyjścia, rozjeździli marznący śnieg jeszcze bardziej, co spowodowało większe lodowiska na jezdniach. Trzeba bardzo uważać, żeby nie wpaść w poślizg nawet przy niewielkiej prędkości. Dlatego od bladego świtu tworzyły się korki i zatory. Na dodatek ten stan utrzymuje się do chwili obecnej na niektórych arteriach.

Magistrat wiedział, że lekko dziś nie będzie. Od wczesnych godzin rannych sam informował na swoim społecznościowym profilu o trudnych warunkach. Jednak sądząc po wpisie – nie była to forma ostrzeżenia, ale bardziej radosna informacja, że oto do naszego miasta zawitała zima.

Budzimy się w ciemnym #Białystok. Podczas dnia będzie padał, więc przygotujcie się na odśnieżanie swoich. Na termometrze maks. +1 st. C, ale głównie -1 st. C” – podano na twitterze.

Mieszkańcy nie byli zachwyceni tym stanem rzeczy. Już od około godziny 7 rano nasza redakcja zaczęła otrzymywać sporo maili od białostoczan, którzy skarżyli się na brak piaskarek, korki i oczywiście ślizgawkę na ulicach.

- Przez to, że ktoś nie dopilnował swoich spraw, spóźniłam się do pracy o pół godziny. Wszystkie autobusy były opóźnione i jechały bardzo wolno. Tak być nie może – napisała do nas pani Marta.

- Jest lodowisko na drogach. Wiecie czego za to nie ma? Ani jednej piaskarki – napisał z kolei Andrzej.

W związku z trudną sytuacją meteorologiczną wdrożona została "Procedura współdziałania w zakresie zabezpieczenia funkcjonowania podstawowego układu drogowego oraz Miasta Białegostoku w sytuacji wystąpienia ekstremalnych warunków pogodowych grożących paraliżem miasta". Jest to procedura służąca koordynacji prac służb: policji, straży miejskiej, straży pożarnej i służb miejskich” – tak brzmi komunikat, który otrzymaliśmy przed godziną 10.00 z biura prasowego prezydenta Białegostoku.

Z informacji przekazanej przez magistrat wynika, że obecnie na ulicach Białegostoku pracuje cały sprzęt (33 pługosolarki, dodatkowo małe ciągniki chodnikowe, które pracują tam, gdzie niemożliwe jest dotarcie dużych pojazdów). Do prac (np. przy posypywaniu mniejszych ulic) zostali skierowani także pracownicy Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego jest w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i koordynuje ich prace. A Białystok… wciąż cały biały.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)


Od rogatek do rogatek Białystok cały biały komentarze opinie

  • bstok.fora.pl - niezalogowany 2017-12-04 16:29:06

    zaspy i lodowisko w całym mieście:( Śnieg spadnie, okolic Ratusza nie można odśnieżać ciężkim sprzętem bo bublowate płyty się łamią więc znowu będą syberyjskie zaspy w centrum wschodzącego miasta (a gwarancja na połamane płytki tylko na 3 lata) http://www.demoty.pl/bialystok-54472

  • i.bialystok.pl - niezalogowany 2017-12-04 16:30:53

    A co robi 150 PO=sożytów ze straży wiejskiej:)? Odsnieża czy wręczy mandat swojemu szefowi Tur+Tusk+olaskiemu:)? w urzędach udają ze pracują od poniedziałku do piątku od 8 do 15 więc śnieg nie POwinien padać w nocy w weekendy i święta, musi POczekać na odwilż, szczególnie ze urzędnicy odPOwiedzialni biorą wtedy przezornie urlop żeby się nie przePOpracować:( odśnieżanie jest bez sensu: )? http://www.kciuk.pl/Niecodzienny-skuter-sniezny-patent-z-1929-roku-a25479 http://www.youtube.com/watch?v=zBjlSJf4274 http://www.smog.pl/wideo/50252/profesjonalna_odsniezarka

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl