Gwiazda światowego futbolu, sam Cristiano Ronaldo zachęca do honorowego oddawania krwi w Białymstoku! Od niedawna jest bowiem ambasadorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z siedzibą w stolicy Podlasia. W tej chwili trwa kampania „Be The 1!” z jego udziałem.

Być może od teraz krwi nie będzie już brakowało w podlaskim banku krwi. Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku oraz honorowe oddawanie krwi promuje sam Cristiano Ronaldo, światowa sława piłki nożnej. Jeszcze pod koniec ubiegłego miesiąca na stornach internetowych placówki pojawiła się informacja wraz z filmem promującym kampanię z udziałem sportowca „Be The 1!”.

- Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Cristiano Ronaldo został ambasadorem RCKiK w Białymstoku w ramach kampanii Be The 1! Cristiano Ronaldo jest faktycznym dawcą krwi od 24 roku życia. Ogromnie cieszymy się, że swoją osobą zechciał promować ideę honorowego krwiodawstwa – czytamy na stronach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Nasza redakcja wielokrotnie zachęcała do oddawania krwi oraz informowaliśmy i apelowaliśmy o podzielenie się darem życia w sytuacji, kiedy bank krwi zaczynał świecić pustkami. Być może teraz się to zmieni i więcej pustek nie będzie, skoro zachęca do tego światowa sława futbolu. Cristiano Ronaldo jest bowiem wzorem dla wielu młodych ludzi, ale nawet i tych, którzy lata młodości dawno mają już za sobą.

Co jest bardzo istotne w całej akcji i co koniecznie należy wiedzieć, to znalezienie idealnie dobranej krwi dla wielu osób jej potrzebujących nie jest łatwe. Wykracza to daleko poza grupę krwi. Dlatego każda osoba, która oddaje krew jest unikatowa. Twoja krew może być jedyna w swoim rodzaju. Z 7 miliardów mieszkańców Ziemi, dawcami mogą być osoby, które chcą uratować życie drugiego człowieka.

- Tak jak Cristiano Ronaldo, inspiruj i motywuj swoich znajomych do oddawania krwi i pomóż im zdać sobie sprawę jak ważny wpływ mogą mieć na życie innych ludzi. Dołącz do Cristano Ronaldo i RCKiK w Białymstoku. Oddaj krew już dziś i uratuj komuś życie. Be The 1 – zachęca nasza placówka.

Jeśli ktoś w tej chwili chciałby podzielić się krwią, to informujemy, że obecnie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa potrzebuje następujących grup życiodajnego płynu: 0, Rh-0, Rh+A, Rh-A, Rh+B i Rh-.

(Źródło i foto: rckik.bialystok.pl/ Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Oddaj krew w Białymstoku. Bądź jak Ronaldo! komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama