Odkryj literaturę na nowo

Kultura, Odkryj literaturę - zdjęcie, fotografia

Po przerwie, na małą scenę Teatru Dramatycznego im. A Węgierki powraca cykl (re)interpretacje. slap czytań. Pierwsze czytanie czeka nas już w najbliższy czwartek o godz. 18.00.

W ramach cyklu zarówno klasyka jak i teksty współczesne zostaną poddane interpretacji i reinterpretacji, rekonstrukcji i dekonstrukcji. Tematami spotkań jak zawsze będę zjawiska społeczne, kulturowe, obyczajowe, polityczne i historyczne.

W styczniu Teatr zaprasza na czytanie tekstu „Czekajcie na nas długo. Sen w dwóch aktach”
w reżyserii Agaty Biziuk. Autorem sztuki jest białoruski dramaturg, aktor i reżyser: Dmitrij Bogosławski. To właśnie dzięki temu tekstowi, autor znalazł się w gronie finalistów Festiwalu Młodej Dramaturgii „Lubimowka 2012” w Moskwie. Bogosławski otrzymał za niego drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Dramaturgicznym „Eurazja 2013” organizowanym przez Nikołaja Koladę.

W czytaniu wezmą udział aktorzy Teatru Dramatycznego: Rafał Olszewski, Piotr Półtorak, Mateusz Witczuk oraz Natalia Sakowicz, która w styczniu dołączyła do zespołu. Gościnnie wystąpią studentki Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie: Urszula Chrzanowska, Edyta Januszewska oraz Żaneta Kurcewicz.

Bilety na slap w cenie 10 zł dostępne są w Kasie Teatru oraz na dramatyczny.pl Po czytaniu odbędzie się spotkanie z reżyserką oraz aktorami.

(opr. iStork. Źródło: dramatyczny.pl)

Reklama

Odkryj literaturę na nowo komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama