Felietony, Odpust zupełny - zdjęcie, fotografia

Nie, to nie będzie nauka religii. Zerkniemy jak twitter komentował wczorajszą decyzję Donalda Tuska o odpuszczeniu sobie kandydowania w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w Polsce.

Karuzela prezydencka rozkręca się na dobre. O ile w przypadku partii rządzącej było jasne, że jedynym kandydatem Zjednoczonej Prawicy będzie obecny prezydent Andrzej Duda, o tyle opozycja uprawia szermierkę i żonglerkę kandydatami na kandydatów. Raz słyszymy o jednym dla wszystkich, następnego dnia każda partia ma przynajmniej dwóch. Zapowiadane na początek grudnia oświadczenie, Donald Tusk wygłosił już wczoraj. Zdecydował, że odpuszcza wybory prezydenckie w Polsce w 2020, gdyż jest obciążony tzw. przeszłością. Co autor dokładnie miał na myśli nie wiadomo, ale prawdopodobnie chodzi o to, że "Król Europy" budzi mieszane uczucia nawet w szeregach opozycji. Ponadto ma praktycznie zapewnione przewodnictwo Europejskiej Partii Ludowej w Europarlamencie, co jest bezpieczną i spokojną perspektywą.

Zobaczmy jak na tą informację zareagował twitter.

Dziennikarz Marcin Makowski napisał: Wyszedł cały Donald Tusk. "Subtelne" aluzje, podsycanie oczekiwań, badania wizerunkowe, gry frakcyjne, spin w zaprzyjaźnionych mediach - wszystko na podłechtanie ego. Gdy przyszło do "ratowania demokracji", ale trzeba było gryźć trawę i ryzykować - pas i bezpieczny plan B.

Specjalista od wizerunku Sławomir Jastrzębowski krótko i żartobliwie: Za dobry był Donald Tusk dla Was Polaki

Cezary Gmyz zacytował słowa Tuska sprzed lat: - Powiedziałem, że nie wybieram się do Brukseli i to podtrzymuję- Donald Tusk 2014.

Wtóruje Samuel Pereira, który również cytuje Donalda Tuska: "Mam dość naturalną skłonność, może nawet zbyt perfekcyjnie ją wyszlifowałem- unikania sytuacji, które wiążą się z czymś przykrym, albo z wysiłkiem"

Z drugiej strony barykady twitterowicz Piotr Fryszer napisał: Szczerze? Żałuję bardzo, że Donald Tusk nie wystartuje w wyborach, ale też Go rozumiem. Domyślam się, że to nie była łatwa da niego decyzja. Mam prośbę do #SilniRazem oraz wszystkich demokratów: nie obrażajmy Go sugestiami, że stchórzył, oszukał czy wręcz kogoś zdradził.

No cóż, dla jednych bohater, dla innych tchórz. Nawet nam się zrymowało na koniec. Ważne jest to, żeby Andrzej Duda nie pomyślał, że teraz to już z górki. Przypominamy prezydenta Komorowskiego i jego magiczne 70% poparcia. 

(Włóczykij/ Foto: Flickr.com/ EU2017EE Estonian Presidency)

 

Odpust zupełny komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama