19°C bezchmurnie

Olimpiada o ubezpieczeniach społecznych. Dwie białostockie szkoły w półfinale

Styl życia, Olimpiada ubezpieczeniach społecznych białostockie szkoły półfinale - zdjęcie, fotografia

Po etapie szkolnym olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" najlepsze szkoły z naszego regionu 16 marca będą walczyć już na etapie wojewódzkim.

Pierwszy etap olimpiady odbył się 27 listopada 2017 r. Wzięło w nim udział 13 szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego, które wcześniej uczestniczyły w projekcie edukacyjnym "Lekcje z ZUS". Wyłonione zostały trzyosobowe zespoły, które będą reprezentowały daną szkołę w etapie wojewódzkim.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10 zespołów z najwyższą liczba punktów. Spośród nich już po raz kolejny również uczniowie Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku oraz startujące po raz pierwszy IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku.

- Cieszy nas to, że uczniowie chcą zdobywać wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Młodzież coraz chętniej uczestniczy w projekcie i walczy o nagrody rzeczowe, indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnie. Z naszej strony gwarantujemy wsparcie i pomoc na każdym etapie tego projektu. Udostępniamy materiały dydaktyczne, jak również uczestniczymy i pomagamy w prowadzeniu "Lekcji z ZUS" - mówi Alicja Koczta, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w białostockim oddziale ZUS.

Jeszcze w marcu, bezpośrednio po drugim etapie, poznamy szkołę, która będzie reprezentowała województwo podlaskie w finale.

- Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu "Lekcje z ZUS", która zakończy się olimpiadą pod nazwą "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Jak zawsze na zwycięzców będą czekały atrakcyjne nagrody - zapowiada Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie podlaskim.

Regionalni przedstawiciele urzędu wszystkim uczestnikom olimpiady gratulują zdobytej wiedzy, a laureatom życzą powodzenia w kolejnych etapach.

(P. Walczak / Foto: pixabay.com)


Olimpiada o ubezpieczeniach społecznych. Dwie białostockie szkoły w półfinale komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl