Wiadomości, OMZRiK znów pomawia razem rodziny dziećmi okazały faszystami rasistami - zdjęcie, fotografia

„PRZEZ BIAŁYSTOK PRZESZEDŁ MARSZ FASZYSTÓW, KSIĘŻY, ZAKONNIC I RASISTÓW. Impreza dla niepoznaki nazwana została Białostockim Marszem dla Życia i Rodziny” – tak brzmi początek wpisu na facebookowym fanpage o nazwie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy na tym profilu facebookowym pojawiają się oszczerstwa wobec mieszkańców Białegostoku. Tym razem wydaje się, że administratorzy mocno przedawkowali cokolwiek tam biorą. Rodziny z dziećmi zostały zwyzywane od faszystów i rasistów, bo wśród uczestników corocznego Marszu dla Życia i Rodziny, pojawiły się transparenty przeciwko edukacji gender, a także zgodne z polską Konstytucją napisy odnośnie rodziny – które zdefiniowane są jako związek mężczyzny i kobiety. A już zbrodnią największą jest to, że wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele legalnych organizacji: Młodzieży Wszechpolskiej oraz Obozu Narodowo – Radykalnego.

Administratorzy tego fanpage, do którego fundacja o tej samej nazwie nie chce się przyznać za nic w świecie i odżegnuje się na wszelkie sposoby, aby tylko nie ponieść konsekwencji karnych za między innymi takie pomówienia, jak można przeczytać we wpisie zamieszczonym jeszcze w niedzielę, przed północą, nie mają wiedzy najwyraźniej, że taki Marsz przechodzi co roku ulicami Białegostoku. Na dodatek każdego roku idą w nim osoby duchowne, całe rodziny z dziećmi i dziadkami oraz Wszechpolacy i ONR-owcy. Tak jest co roku i nikt z tego powodu problemów nie robił. W marszu tym szli niejednokrotnie przedstawiciele władz Białegostoku, zastępcy prezydenta Białegostoku, radni, urzędnicy, działacze społeczni oraz cała masa ludzi, dla których rodzina jest ważna i chcieli pokazać lub powiedzieć innym o roli rodziny w życiu społecznym.

Jak informują nasi obserwatorzy:

- benery nacjonalistyczne, dyskryminujące osoby LGBT rozdawali min księża katoliccy.

- faszystów z Młodzieży Wszechpolskiej wspierały czynnie zakonnice, min pomagały chłopcom w dekorowanie faszystowskich transparentów i pomagały im nieść faszystowskie flagi

- w marszu brali udział neonaziści ze znakami rasistowskimi na ubraniach

- pojawili się też ONR-wcy którzy wykrzykiwali rasistowskie hasła

Naturalnie lokalna policja nie zauważyła i nie usłyszała żadnych zakazanych znaków oraz treści. W związku z tym nie interweniowała i pochód nienawiści mógł spokojnie przejść przez Bialystok” – czytamy na fanpage o nazwie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (pisownia oryginalna).

Administratorzy tego fanpage tradycyjnie już w takich przypadkach grożą pozwami i zapowiadają skierowanie zawiadomienia do prokuratury. Wydaje się jednak, że przede wszystkim powinni zmienić obserwatorów, albo zamienić na takich z czystymi uszami oraz posiadających oczy. Uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny nie widzieli, ani nie słyszeli takich haseł, o których można poczytać na facebookowym profilu Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Zastanawiamy się, jak się czują rodziny, które kolejny rok z rzędu przeszły ulicami Białegostoku w radosnym, kolorowym i muzycznym marszu, któremu w tym roku towarzyszyła „szkocka orkiestra”. Ale przede wszystkim pada znów pytanie – jak długo władze Białegostoku będą tolerowały takie szkalujące mieszkańców Białegostoku wpisy, które czyta później cała Polska? I wreszcie co powiedziałby metropolita białostocki na takie słowa o faszystach maszerujących ulicami Białegostoku? W końcu temu wydarzeniu patronatu udzielił Arcybiskup Tadeusz Wojda.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BL)

OMZRiK znów pomawia – tym razem rodziny z dziećmi okazały się być faszystami i rasistami komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama