Operacja Czysta Rzeka 2019 w Białymstoku

Wiadomości, Operacja Czysta Rzeka Białymstoku - zdjęcie, fotografia
KWI 25
godz: 00:00

Pomysłodawcy białostockiej inicjatywy Biała Czysta Kulturalna – rzeka dla mieszkańców postanowili wesprzeć ogólnopolską akcję pod nazwą Operacja Rzeka 2019. Osoby, które zechcą włączyć się w akcję, muszą się pospieszyć. Rejestracja ochotników trwa i na dodatek można zgarnąć nagrody.

Operacja Rzeka 2019 to akcja organizowana przez Wydawcę Magazynu Kraina Bugu, prezentującego walory przyrodnicze rzeki Bug oraz jej doliny. Operacja Rzeka to jedna z większych akcji w Polsce polegających na sprzątaniu linii brzegowej i okolicy koryta rzek. Pierwotnie ograniczała się jedynie do sprzątania zgłoszonych kilku dopływów Bugu i samego Bugu, ale w tegorocznej edycji organizatorzy zarejestrowali kilkadziesiąt sztabów regionalnych w różnych regionach Polski, a do sprzątania zgłoszono odcinki nie tylko Bugu, ale również Biebrzy, Narwi, Wieprza, Liwca, Supraśla, Tyśmienicy czy nawet Czarnej Hańczy i Wisły. Akcja odbędzie się 2-go maja 2019.

- Jako mieszkańcy miasta położonego nad rzeką, którym leży ona na sercu – także i my, pomysłodawcy inicjatywy Biała Czysta Kulturalna – rzeka dla mieszkańców – postanowiliśmy przyłączyć się do Operacji Czysta Rzeka 2019 i posprzątać wybrane odcinki nad Białą na terenie Białegostoku. Można do nas dołączyć i razem z nami zadbać o otoczenie rzeki. Powołaliśmy sztab „Biała Czysta Kulturalna – mieszkańcy dla rzeki” – zachęcają aktywiści.

Zainteresowani, chcący zostać Wolontariuszami i chcący razem posprzątać brzeg rzeki Białej, mogą zarejestrować się pod adresem http://www.operacjarzeka.pl/formularz-rejestracji-wolontariusza/, w pierwszej kolejności wybierając białostocki sztab z samego dołu listy, a mianowicie "Sztab 70 Biała Czysta Kulturalna", oraz uzupełniając wszystkie wymagane dane, kontaktując się przez stronę na Facebooku (link do wydarzenia FB - http://gurl.pl/operacja-rzeka) lub bezpośrednio pod numerem telefonu – 506 028 571. Osoby niepełnoletnie chcące wziąć udział w akcji wymagają obecności pełnoletniego opiekuna.

Rejestrować można się aż do dnia akcji, jednak każdy Wolontariusz zarejestrowany do 25 kwietnia ma zagwarantowany zestaw uczestnika akcji w postaci koszulki i plecaka; pozostali otrzymają zestawy w miarę dostępności. W zakresie sprzątania organizator zapewnia wyposażenie w postaci: worków na śmieci, rękawic oraz chwytaków.

Spotkanie organizacyjne (podział na grupy i wybranie odcinków do sprzątania) odbędzie się w dniu akcji, czyli 2 maja 2019 o godzinie 11 na łączce przy rzece za budynkiem ośrodka Telewizji Polskiej w Białymstoku (ul. Włókiennicza 22).

(BL/ Foto: ASM)

Operacja Czysta Rzeka 2019 w Białymstoku komentarze opinie

  • gość 2019-04-23 19:57:09

    To już miasta nie stać na sprzątanie????? Kto rządzi w tym zaścianku????

  • gość 2019-04-23 19:57:53

    To już miasta nie stać na sprzątanie????? Kto rządzi w tym zaścianku????

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama