Osiedle Starosiecle będzie wciąż miało swój Klub Sąsiedzki

Wiadomości, Osiedle Starosiecle będzie wciąż miało swój Sąsiedzki - zdjęcie, fotografia
LUT 25
Urząd Miejski w Białymstoku godz: 00:00

Na osiedlu Starosielce, tak jak w latach poprzednich, będzie istniało miejsce do sąsiedzkiej aktywności i wspólnego spędzania czasu. Będą tam organizowane bezpłatne zajęcia dla mieszkańców w różnym wieku. Miasto Białystok ogłosiło otwarty konkurs ofert na prowadzenie klubu sąsiedzkiego przy ul. Barszczańskiej. Oferty można składać do 25 lutego 2019 r.

O takie miejsce spotkań zabiegali sami mieszkańcy składając do Budżetu Obywatelskiego 2016 projekt „Moje, Twoje, Nasze na Barszczańskiej – poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i utworzenie klubu osiedlowego na osiedlu Starosielce”. Ta propozycja zyskała poparcie ok. 1,2 tys. głosów. Działalność klubu osiedlowego finansuje Miasto Białystok.

Klub sąsiedzki przy ul. Barszczańskiej 5 – prowadzony przez organizację, która wygra konkurs ofert – ma być przestrzenią dla działalności mieszkańców, grup nieformalnych, organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych. Spotykać się w nim będą, jak dotychczas, mieszkańcy różnych grup wiekowych i społecznych. Organizatorzy klubu będą zobowiązani do zapewnienia możliwości integrowania się mieszkańców, rozwoju więzi lokalnych, a także wsparcia edukacyjnego mieszkańców.

Celem klubu jest ożywienie aktywności społecznej mieszkańców tej części miasta – mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Mam nadzieję, że nadal będzie to miejsce częstych spotkań, chętnie odwiedzane przez mieszkańców w różnym wieku.

Na realizację zadań od 15 marca do 31 grudnia 2019 roku Miasto przeznaczyło 25 tys. zł. Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych, osób prawnych, stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielni socjalnych, spółek prowadzących działalność statutową w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Oferty można składać do 25 lutego za pośrednictwem platformy Witkac.pl, w wersji papierowej – do Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1, za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej z certyfikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym. Więcej szczegółów dotyczących konkursu można znaleźć na www.bip.bialystok.pl.

(Źródło: bialystok.pl/ oprac. Cezarion/ Foto: BI-Foto)

Osiedle Starosiecle będzie wciąż miało swój Klub Sąsiedzki komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama