18°C całkowite zachmurzenie

Ostateczne pożegnanie z Tesco na Białostoczku

Lokalny biznes, Ostateczne pożegnanie Tesco Białostoczku - zdjęcie, fotografia

Jeszcze tylko dziś i jutro można będzie zrobić zakupy w sklepie Tesco na osiedlu Białostoczek. Od najbliższego piątku, 15 września, dyskont będzie zamknięty na cztery spusty. Sieć już kilka miesięcy temu zapowiadała, że likwiduje jeden z swoich dyskontów w naszym mieście.

Tesco na Białostoczku jest położone dość dogodnie. Jest blisko ulicy, posiada parking i oferowało towary oraz produkty spożywcze do późnych godzin wieczornych. Jednak handel tam od dawna nie szedł za dobrze. Ostatecznie skończyło się tym, że jeszcze na początku czerwca tego roku brytyjski przedstawicieli zarządu Tesco poinformował, że najpóźniej do 14 września sklep zostanie zamknięty.

- Decyzja o zamknięciu sklepów nigdy nie należy do łatwych. W każdym z 9 przypadków, przez minione lata sklepy przynosiły straty, zmniejszając w ten sposób środki, które moglibyśmy przeznaczyć na rozwój naszego biznesu w Polsce z myślą o naszych klientach i pracownikach w całej Polsce. Poinformowaliśmy już o tym pracowników, naszym priorytetem jest teraz wspieranie ich i zaoferowanie alternatywnych stanowisk w sklepach w regionie. Ta trudna decyzja pozwoli nam budować silniejszy, trwalszy biznes Tesco w Polsce – informował w czerwcu tego roku Martin Behan, Dyrektor Zarządzający Tesco w Polsce.

Teraz to zamknięcie staje się faktem. Od kilku dni trwa wyprzedaż wszystkiego, co można tam jeszcze kupić. Nie pojawiają się żadne nowe produkty, ani towary. W sklepie można nabyć wyłącznie to, co pozostało na stanie. Jutrzejszy dzień, to jest czwartek, 14 września, jest ostatnim dniem, w którym można będzie jeszcze cokolwiek kupić. Liczne półki już świecą pustkami. Nie kupimy w nim już praktycznie żadnej kawy, produktów mięsnych, większości przetworów mlecznych, ani środków czystości. Dostępne jest tylko to, czego do tej pory klienci jeszcze nie wyłożyli przy kasie.

Tesco na Białostoczku nie jest jedyne, które znika dla klientów. Wraz z białostockim sklepem zamkniętych zostanie w Polsce jeszcze osiem innych. Chodzi o placówki handlowe w Głogowie, Koninie, Łodzi, Opolu, Oświęcimiu, Wałbrzychu, Ścinawie i Żywcu. W naszym mieście wciąż pozostaje drugie i jedyne już Tesco, które działa przy Sosabowskiego – tuż przy skrzyżowaniu z Wasilkowską.

Pracownicy Tesco z osiedla Białostoczek zostali już kilka miesięcy temu poinformowani o likwidacji sklepu. Zgodnie z zapowiedzią zarządu sieci, mają zostać zwolnieni w ramach zwolnień grupowych. Firma poinformowała także o nadchodzących zmianach związki zawodowe oraz lokalne Urzędy Pracy.

Po wyprowadzce dyskontu, lokal pozostanie pusty. Jak długo? Nie wiadomo. Tak samo też, na razie nie jest wiadomo, czy i kto wprowadzi się do opuszczonego pomieszczenia handlowego. Mieszkańcy dzielnicy spekulują, że być może w tym miejscu pojawi się niemiecki Lidl. Białostoczek jest bowiem nielicznym osiedlem, w którym nie ma żadnego sklepu tej sieci.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)


Ostateczne pożegnanie z Tesco na Białostoczku komentarze opinie

  • gość 2017-09-13 14:13:18

    Słabe żarty z tym lamentem "Mieszkańcy dzielnicy spekulują, że być może w tym miejscu pojawi się niemiecki Lidl. Białostoczek jest bowiem nielicznym osiedlem, w którym nie ma żadnego sklepu tej sieci.", w Białystoku jest 28 dzielnic, osiedli jeszcze więcej a sklepów Lidl jest 7 (siedem).

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl