Ostatni pociąg do Warszawy z Galerią Arsenał

Kultura, Ostatni pociąg Warszawy Galerią Arsenał - zdjęcie, fotografia
SIER 22
Alfa Centrum, ul. Świętojańska 15 godz: 18:30

Galeria Arsenał we współpracy z Fundacją Kultury bez Barier i Alfa Centrum Białystok zaprasza na pokaz filmowy oraz spotkanie z twórcami w ramach projektu Moduł D. Podlasie: Dom Mody Limanka "Ostatni pociąg do Warszawy". Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek, 22 sierpnia o, godz. 18:30 w Alfa Centrum, ul. Świętojańska 15, CO – WORKING, II piętro, przy sklepie TOTEM

Dom Mody Limanka to powołany w połowie 2017 roku i upadły w maju 2019, łódzki kolektyw artystyczny. Działalność grupy w większości skupiała się na organizowaniu wydarzeń artystycznych w mieszkaniu wynajmowanym przez członków i członkinie DML. Jego siedziba mieściła się w byłym gabinecie ginekologicznym, gdzie praca zawodowa i życie prywatne toczyły się równolegle. Podobnie dla kolektywu mieszkanie funkcjonowało jednocześnie jako przestrzeń prywatna i publiczna, stając się: pracownią, galerią, showroomem, domem, a przy okazji najnowszej produkcji również planem zdjęciowym.

Film "Ostatni pociąg do Warszawy" jest produkcją wieńczącą działalność grupy, opowiada o życiu kolektywu, którego mityczne 5 minut sławy minęło. Bohaterowie stają u progu decyzji, czy przeprowadzić się do stolicy, z doszczętnie rozkopanej i trapionej niedostatkiem Łodzi, czy zostać i realizować utopijny projekt o „prowadzeniu działalności artystycznej na peryferiach tego kraju”.

Film wyświetlamy z napisami dla niesłyszących. Na sali dostępna będzie pętla indukcyjna. Film i spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy. Przestrzeń jest dostosowana do osób poruszających się na wózkach.

Pokaz jest otwarty dla każdego, a wstęp bezpłatny, tym samym zapewniony jest równy dostęp do kina osobom z różnymi potrzebami oraz osobom wykluczanym z udziału w kulturze.

Wstęp na pokaz jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc: mail: [email protected] tel./SMS: 797 271 777, z dopiskiem, czy będzie potrzebne tłumaczenie PJM podczas filmu. UWAGA! Rezerwacja jest ważna dopiero po otrzymaniu wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem rezerwacji. Seans odbędzie się w Alfa Centrum, ul. Świętojańska 15, CO - WORKING, II piętro, przy sklepie TOTEM

Wydarzenie jest częścią projektu "Moduł D. Podlasie" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2019".

(22 sierpnia 2019 r., czwartek, godz. 18.30/ Alfa Centrum, ul. Świętojańska 15. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny)

(Źródło i foto: GA/ oprac. Kalina)

Ostatni pociąg do Warszawy z Galerią Arsenał komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama