8°C słabe opady deszczu

Ostatnie dni z wystawą „Eksperymentatorium dla Ciekawych Świata” w Atrium Biała

Styl życia, Ostatnie wystawą „Eksperymentatorium Ciekawych Świata” Atrium Biała - zdjęcie, fotografia

Jak zbudowane jest ciało człowieka? Jak wygląda wszechświat? Jak działają prawa fizyki? Tego wszystkiego dzieci dowiedzą się podczas naukowej wystawy „Eksperymentatorium dla Ciekawych Świata”, która w Atrium Biała potrwa do 13 października 2018 r.

„Eksperymentatorium” to wydarzenie, dzięki któremu – poprzez zabawę – najmłodsi mogą poznać tajniki otaczającego nas świata. Wystawa pozwoli im samodzielnie odkrywać działanie praw fizyki przy wykorzystaniu urządzeń interaktywnych. Jednym z nich jest kołyska Newtona, zwana też wahadłem lub kulkami Newtona, która ilustruje prawo zachowania pędu i energii podczas sprężystego zderzenia kul. Zasady fizyki przybliżą dzieciom także krzywe lustra, peryskop laserowy, labirynt magnetyczny czy magnetyczny... miecz.

Na naukowym placu zabaw, na wielkich fantomach i pod mikroskopem, maluchy zgłębią również budowę ludzkiego ciała. Jego poznawanie ułatwią im modele serca, wnętrza ciała w 3D oraz symulatory oka, ucha, a nawet mózgu. W sferycznym planetarium natomiast przyjrzą się z bliska, jak wygląda kosmos. Wśród eksponatów znajdują się m.in. panele imitujące powierzchnię księżyca czy wykrywacz metalu.

- „Eksperymentatorium” to niecodzienna wystawa, podczas której prezentujemy dzieciom wszechświat w pigułce. To fascynujące i zaskakujące zjawiska i procesy, których na co dzień nie dostrzegamy, a które tutaj stają się dostępne i zrozumiałe. Dzięki zabawie i wspaniałym eksponatom nauka zaczyna być atrakcyjna, a maluchy chętniej i łatwiej przyswajają wiedzę o świecie i człowieku – mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.

Wystawa w Atrium Biała potrwa do 13 października br., w godzinach od 11:00 do 19:00. Udział w niej jest bezpłatny. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.atrium-biala.pl.

(BL)


Ostatnie dni z wystawą „Eksperymentatorium dla Ciekawych Świata” w Atrium Biała komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl