Wiadomości, Pacjenci uruchomili zbiórkę żeby wyposażyć sobie szpital - zdjęcie, fotografia

To niecodzienna sytuacja, aby pacjenci sami zabierali się za wyposażenie szpitala. Ale skoro czekali na ten budynek szpitalny tak długo, nie chcą czekać więcej, aż znajdą się pieniądze na jego wyposażenie. Dlatego zorganizowali zbiórkę na wyposażenie placówki i liczą na to, że potrzebną sumę szybko uda się zebrać. Tym bardziej, że co najmniej drugie tyle, ile będzie pochodziło ze zbiórki, dołoży im starosta białostocki.

Całkiem niedawno, bo zaledwie w drugiej połowie lutego nastąpiło uroczyste otwarcie nowego budynku SP ZOZ w Łapach. Znajdują się tam: nowoczesny Blok Operacyjny, Oddział Chirurgiczny, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Pracownia Endoskopii oraz Centralna Sterylizatornia. Inwestycja kosztowała 20 mln 700 tys. zł.

Niemal w całości inwestycję tę sfinansował powiat białostocki. Pacjenci i personel szpitala zyskali komfortowe warunki, a sam szpital będzie mógł teraz przyjąć większą liczbę pacjentów. Jednak część drobnego sprzętu pozamedycznego przeniesiono tu z dotychczasowych oddziałów. Jest wysłużony i do nowych pomieszczeń pasuje jak przysłowiowa pięść do nosa.

- Jeden z mieszkańców Łap zainicjował na pomagam.pl zbiórkę pieniędzy na zakup nowych taboretów, lusterek, kubków itp. Cieszy nas taka inicjatywa, bo odbieramy ją jako wyraz solidarności ze szpitalem w Łapach. Deklarujemy, że do kwoty ze zbiórki powiat doda co najmniej drugie tyle – przekazał Jan Perkowski, starosta powiatu białostockiego.

To najprawdopodobniej pierwsza taka sytuacja oraz inicjatywa w Polsce, że pacjenci sami zabrali się za zorganizowanie wyposażenia szpitala. Chcą kupić iędzy innymi taborety, krzesło pod prysznic, lustra do sal szpitalnych, lampki, akcesoria biurowe, a nawet 50 sztuk mopów do sprzątania. Potrzeb jest nieco więcej, ale najwyraźniej determinacja wśród pacjentów jest duża, pozytywne nastawienie również, skoro podjęli się takiego zadania.

- W imieniu personelu oddziału chirurgicznego szpitala w Łapach, chcielibyśmy Państwa prosić o pomoc w zebraniu kwoty 20 000 zł na zakup wyposażenia, którego nie obejmowało dofinansowanie. Według wymogów, wszystkie przedmioty powinny posiadać certyfikaty, co wiąże się wysokim kosztem zakupu – proszą pacjenci szpitala w Łapach na portalu crowdfundingowym pomagam.pl.

Tym, którzy zechcą pomóc w tej nietypowej zbiórce i zdecydują się wesprzeć szpital powiatowy w Łapach mogą to zrobić TUTAJ. Wpłat może dokonywać każdy: osoba prywatna, firma, a nawet instytucja, która dysponuje możliwością przekazania pieniędzy na ten cel.

(Źródło: powiatbialostocki.pl/ Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: pomagam.pl)

Pacjenci uruchomili zbiórkę, żeby wyposażyć sobie szpital komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama