Pałacyk Gościnny odwiedziły dzieci z Białorusi

Wiadomości, Pałacyk Gościnny odwiedziły dzieci Białorusi - zdjęcie, fotografia

Po raz jedenasty w ramach akcji „Lato z Polską” do Białegostoku przyjechały dzieci z Białorusi. To 40-osobowa grupa, która gości w naszym mieście od 23 czerwca. W miniony poniedziałek (1 lipca) dzieci wraz z opiekunami odwiedziły prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. W Białymstoku poznają historię, kulturę, doskonalą język polski.

Pobyt grupy w mieście zorganizował podlaski oddział stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i władze Białegostoku. Do stolicy Podlasia przyjechały dzieci polskiego pochodzenia z Białorusi. Ich polskie wakacje rozpoczęły się 23 czerwca i trwały do 2 lipca. Grupa korzystała z letnich rozrywek: wycieczek, zwiedzania, spotkań z rówieśnikami. W programie kolonii nie brakowało zajęć sportowych i kulturalnych. Były też realizowane lekcje języka polskiego. Dzięki temu dzieci miały okazję do poznawania kraju, o którym słyszeli od rodziców i dziadków.

Cieszę się, że spędzacie wakacje w Białymstoku. Tutaj możecie poznać naszą kulturę i historię. Odkrywacie swoje polskie korzenie. Mam nadzieję, że nasze miasto się Wam podoba i że zechcecie tu kiedyś wrócić – powiedział podczas spotkania z dziećmi prezydent Tadeusz Truskolaski.

Podczas wizyty w Pałacyku Gościnnym dzieci przedstawiły program artystyczny, m.in. recytowały wiersze i śpiewały po polsku. W ten sposób dziękowały organizatorom za zaproszenie do Białegostoku. Prezydent przekazał grupie praktyczne upominki – plecaki z wyprawkami szkolnymi. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Kalina)

Pałacyk Gościnny odwiedziły dzieci z Białorusi komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama