Paliwa jeszcze trochę potanieją

Motoryzacja, Paliwa jeszcze trochę potanieją - zdjęcie, fotografia

Ostatnie spadki cen w hurcie nadal przekładają się na sytuację w cennikach stacji paliw. I choć obecnie mamy do czynienia z odbiciem w górę w rafineriach, ceny detaliczne w tym tygodniu nie wzrosną - to dobra wiadomość. Jeszcze lepsza jest taka, że możliwe są dalsze, zauważalne dla kieszeni właścicieli aut ruchy spadkowe. Ile będą płacić za tankowanie kierowcy na Podlasiu?

Drugi tydzień maja na krajowych stacjach przyniósł kolejne obniżki cen paliw. Średnio w skali tygodnia benzyna Pb95 potaniała o 6 gr/l do średniego poziomu 4,59 zł/l. Podobnie - 6 gr/l mniej - płaciliśmy w stosunku do początku miesiąca za litr oleju napędowego, którego średnia krajowa cena to obecnie 4,41 zł. Z kolei autogaz potaniał o 3 gr i kosztuje 2,09 zł. Takie dane podaje Biuro Maklerskie Reflex. Z analiz tej firmy wynika też, że w województwie podlaskim przeciętne ceny przedstawiają się następująco:
benzyna bezołowiowa 95 - 4,60 zł;
benzyna bezołowiowa 98 - 4,87 zł;
olej napędowy - 4,47 zł;
autogaz - 2,11 zł.

Według Rafała Zywerta z BM Reflex obecnie zarówno benzyna, jak i olej napędowy, na rynku detalicznym są najtańsze od początku kwietnia, jednak spadek cen paliw powinien wyhamować w maju. W tym tygodniu ceny detaliczne najprawdopodobniejpozostaną na zbliżonych poziomach. Tanieć może jeszcze autogaz.

- Spadki w cenach detalicznych już się dokonały, co więcej, mogą być jeszcze kontynuowane, jednak tendencja na rynku hurtowym się nieznacznie zmienia, a więc cenowa rewolucja chyba nie potrwa długo - tłumaczą z kolei dr Jakub Bogucki i Grzegorz Maziak, analitycy e-petrol.pl. - Spadki, o których mowa, były na tyle wyraźne w cenach rafineryjnych, że nawet mimo obecnego odbicia detal jeszcze będzie taniał.

Zdaniem fachowców z e-petrol.pl w konsekwencji wcześniejszych spadków w cenach hurtowych zapewne kolejne dni przyniosą nam jeszcze zauważalne obniżki cen na stacjach. 

- W okresie między 15-21 maja 2017 spodziewany poziom cen dla Pb98 wynosi 4,83-4,94 zł/l, a dla Pb95 4,49-4,60 zł/l. Diesel kosztować może 4,30-4,41 zł/l, a najwyraźniejsze spadki dotyczyć mogą cen autogazu, dla którego progozujemy przedział 2,02-2,10 zł/l - stwierdzają.

(Piotr Walczak / Foto: pixabay.com)

Paliwa jeszcze trochę potanieją komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama