Wiadomości, Papierosy filtrem filtrach - zdjęcie, fotografia

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu warte blisko 50 tys. zł. Pomysłowy obywatel Litwy nielegalne papierosy przewoził w atrapach filtrów powietrza.

W miejscowości Giby mundurowi zatrzymali do kontroli samochód osobowy - Opla Zafirę, którym podróżował 23-letni Litwin. Według oświadczenia kierowcy w bagażniku auta miały się znajdować kupione w sklepie filtry powietrza.

Po szczegółowym sprawdzeniu przewożonego ładunku okazało się, że zamiast deklarowanych filtrów w kartonach znajdują się tylko atrapy filtrów wypełnione po brzegi nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. W sumie w pięciu kartonach ukrytych było 3 400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość nielegalnego towaru oszacowano na 48 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jako dowód w sprawie zatrzymano również samochód z 2006 r. o wartości 12 tys. zł. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone przez straż graniczną do czasu przekazania ich funkcjonariuszom KAS w Suwałkach.

(PW / Foto: POSG)

Papierosy z filtrem w filtrach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama