-0°C bezchmurnie

Park Antoniuk będzie wzbogacony o atrakcje. I nie chodzi o te wodne

Wiadomości, Antoniuk będzie wzbogacony atrakcje chodzi wodne - zdjęcie, fotografia

Bardzo możliwe, że już w przyszłym roku w Parku Antoniuk pojawi się więcej atrakcji. Nie chodzi jednak o atrakcje wodne, z czego to miejsce ostatnimi czasy najbardziej słynie. Najprawdopodobniej zostanie rozbudowany plac zabaw oraz będzie doposażony w większą ilość urządzeń do zabawy.

Jeszcze w czasie wakacji mieszkańcy Białegostoku, głównie z okolic osiedla Antoniuk, zwracali się do radnych z prośbą. Prośba też dotarła i do naszej redakcji. Chodziło o zwiększenie atrakcyjności Parku Antoniuk, który faktycznie jest bardzo dobrą przestrzenią do rekreacji. Brakuje jednak w nim, zdaniem mieszkańców, elementów oraz urządzeń, z których mogłaby korzystać większa liczba dzieci i dorosłych. Były prośby o piaskownicę, nowe huśtawki czy choćby drabinki do wspinania się.

Jestem na placu zabaw w parku na Wierzbowej. Jest tu mnóstwo bawiących się dzieci i ich rodzice. Wspólnie stwierdziliśmy, że jest to wspaniałe miejsce ale brakuje dużej piaskownicy, więcej zjeżdżalni takich jak na Plantach, drewnianych zamków itp.. Dzieci czekają w kolejce by móc np. zjechać na linie. Poza tym ławki są bez żadnej osłony od słońca. Fajnie by było, żeby powstał tu plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Taki park rozrywki na miarę dużego miasta. Miejsca jest mnóstwo. Napąkne, że przyjeżdżają tu rodzice z dziećmi z czterech osiedli, dlatego też przydałby sie też parking” – pisał jeszcze w sierpniu do naszej redakcji Pan Piotr – pisownia oryginalna.

Temat podjął wówczas między innymi radny Wojciech Koronkiewicz, który zwrócił się do prezydenta Białegostoku ze stosowną interpelacją. Pytał w niej czy jest możliwe wykonanie inwestycji, które będą w zgodzie z oczekiwaniami mieszkańców. Tym bardziej, że teren jest dość rozległy, jest łatwy do niego dostęp – choć bywa, że w okresie ulewnych deszczy, bywa też niemal i niedostępny z powodu zalewania.

Okazuje się, że czasami da się i można. Być może tak właśnie stanie się w tym przypadku. Jeszcze w okresie kampanii wyborczej Tadeusz Truskolaski pozytywnie odniósł się do próśb. Obiecał, że rozbudowa Parku Antoniuk oraz doposażenie go w nowe urządzenia zostanie ujęta w budżecie miasta na 2019 rok. Wkrótce radni, już nowej kadencji, będą dyskutować i podejmować uchwałę budżetową. I jeśli prezydent w międzyczasie się nie rozmyślił, Park Antoniuk w przyszłym roku może być znacznie bardziej atrakcyjny.

Odpowiadając na Pana interpelację złożoną w dniu 20 sierpnia 2018 r. w sprawie placu zabaw przy ul. Wierzbowej w Białymstoku uprzejmie informuję: Mając na uwadze liczne prośby mieszkańców dotyczące urozmaicenia i powiększenia placu zabaw w Parku Antoniuk w projekcie budżetu miasta na 2019 r. zostały uwzględnione środki na wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji przedmiotowego placu zabaw” – odpisał na interpelację radnego Koronkiewicza Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Być może ktoś z nowych radnych pociągnie teraz temat dalej i zgłosi szczególną rozbudowę tego miejsca o nowe atrakcje. Na przykład w Białymstoku nie ma do tej pory ani jednego placu zabaw, z którego mogłyby korzystać dzieci z niepełnosprawnościami. Wydaje się, że Park Antoniuk jest na tyle duży, że zmieściłby choć kilka elementów dla dzieci, które z racji na przykład poruszania się na wózkach inwalidzkich, nie mają możliwości korzystania z huśtawek czy innych urządzeń.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)


Park Antoniuk będzie wzbogacony o atrakcje. I nie chodzi o te wodne komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl