Wiadomości, Parku wodnego nawet niewielkiego razie Białymstoku będzie - zdjęcie, fotografia

Białystok mógłby mieć plażę w dowolnym parku, nawet niewielką. Na razie nie ma jednak co liczyć na tego rodzaju inwestycje. Być może w przyszłym roku pojawią się jakieś atrakcje wodne w Parku Konstytucji 3 Maja. Natomiast ochłodzić się w upały w miejscach rekreacyjnych – póki co – trzeba we własnym zakresie.

Jeszcze na początku czerwca tego roku radny Henryk Dębowski zwracał się do prezydenta Białegostoku z interpelacją w sprawie zrealizowania niewielkiego parku wodnego lub czegoś na wzór małej plaży, na terenach zielonych, gdzie bawią się najmłodsi. Jako potencjalną lokalizację dla takich atrakcji wskazał skwer obok pływalni sportowej przy ulicy Włókienniczej. Choć z pewnością tego rodzaju atrakcje dla dzieci dałoby się zrealizować także w innych miejscach.

I dałoby się, jeśli byłaby ku temu wola. Ale tej woli obecnie nie ma. Prezydent Białegostoku nie widzi możliwości ustawienia basenu z wodą, tak jak to się dzieje w innych miastach Polski, między innymi w Łomży czy w Zamościu, aby dzieci miały trochę zabawy i wytchnienia od słońca. Trzeba czekać do kolejnego roku, w którym ma się rozpocząć niewielka inwestycja w Parku Konstytucji 3 Maja. I to tam mają znaleźć się urządzenia wodne do zabaw.

Realizacja placu zabaw z wykorzystaniem urządzeń zabawowych edukacyjno – wodnych w Parku Konstytucji 3 Maja planowana jest w 2020 roku. Ponadto informuję, iż na chwilę obecną realizacja podobnego obiektu na innych osiedlach nie jest planowana” – odpisał z upoważnienia prezydenta Białegostoku radnemu Henrykowi Dębowskiemu sekretarz miasta – Krzysztof Karpieszuk.

W tym roku również nie ma co liczyć na większą ilość kurtyn wodnych. Zostaną wyłącznie te, które uruchomiły Wodociągi Białostockie na Rynku Kościuszki w pobliżu Ratusza oraz pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Choć być może – kurtyna wodna zostanie zamontowana w Parku Fredry. Prezydent Truskolaski – przy innej z interpelacji radnego Dębowskiego – informował, że rozważy taką możliwość i że już zwrócił się do podległej sobie spółki w tej sprawie. Park Fredry to miejsce bardzo przyjemne, świetnie zorganizowane, ale bez źródliska do picia i bez kurtyn wodnych. Tego tam brakuje w sezonie letnim.

Ale będzie brakowało także w innych miejscach. I mieszkańcy Białegostoku ochłodzić się w upały będą musieli we własnym zakresie. Kurtyn wodnych na pewno żadnych więcej nie będzie w miejscach do rekreacji (oprócz wspomnianego Parku Fredy na Wygodzie), ponieważ nie posiadają ich Wodociągi Białostockie.

Odnosząc się do kwestii uruchomienia kurtyn wodnych w pobliżu obiektów użyteczności publicznej takich jak place zabaw, boiska szkolne itp. Informuję, iż obecnie nie ma możliwości realizacji tego przedsięwzięcia. Wodociągi Białostockie sp. z o.o., zajmujące się przedmiotowym tematem, wystawiają kurtyny wodne na Rynku Kościuszki przy Ratuszu oraz przy pomniku Marszałka J. Piłsudskiego. Spółka nie posiada na wyposażeniu kurtyn wodnych oraz sprzętu w ilości niezbędnej do realizacji Pana wniosku” – czytamy w odpowiedzi z upoważnienia Prezydenta Białegostoku udzielonej radnemu Henrykowi Dębowskiemu.

W tej sytuacji trzeba liczyć na to, że upały nie będą dokuczliwe. Na razie przyszło ochłodzenie, więc uda się nieco od nich odetchnąć. W pozostałych przypadkach, gdy wróci gorąc znad Afryki, można będzie liczyć wyłącznie na opady deszczu, które ostudzą rozgrzane powietrze. Albo na własną inwencję, która pomoże przetrwać gorące dni w miejscach rekreacyjnych.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Parku wodnego, nawet niewielkiego, na razie w Białymstoku nie będzie komentarze opinie

  • Wojciech - niezalogowany 2019-07-02 21:43:06

    Niech tow. Truskolaski pojedzie do Ciechocinka (10 tys. mieszkańców) i niech zobaczy piękny i super atrakcyjny mini park wodny położony ok. 100 m na prawo idąc od końca tężni nr 1 (w kierunku sanatorium Sanvit). Coś niesamowitego!! Istny raj dla dzieci - również dla młodszych w wydzielonej części.
    I porównajcie budżet małego Ciechocinka z budżetem 300-tys Białegostoku.
    Panie Truskolaski wraz z peowcami - WSTYD WSTYD WSTYD !!!!

  • gość 2019-07-03 08:54:04

    Pojecie wstydu jest tym "Panom" raczej obce, więc zamiast parku wodnego wprowadzili ostatnio element morskiej bryzy ,czyniąc honorowym obywatelem miasta ,byłego prezydenta Gdańska. Od razu jest czym oddychać

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama